W niedzielę  rozpoczyna się 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Tegoroczne hasło brzmi „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Dobrze wiemy, że problem choroby alkoholowej nie jest obcy i w naszej wspólnocie parafialnej.

Przypominamy, że przy parafii działa grupa, która tworzy środowisko przezwyciężania choroby alkoholowej: Wspólnota AA dla osób uzależnionych (spotkania w czwartki, godz. 19.00); Wspólnota Al.-Anon dla rodzin współuzależnionych, czyli rodzin, w których istnieje problem alkoholowy (spotkania także w czwartki o godz. 19.00).

W I niedziele miesiąca spotkania AA są spotkaniami otwartymi, to znaczy, że osoba uzależniona może wziąć w nim udział wraz ze współmałżonkiem. Służą one również temu, aby osoby doświadczające alkoholizmu w swojej rodzinie mogły usłyszeć od alkoholików, jak wygląda problem z ich strony.  

\

 

Zapraszamy młodych i dorosłych parafian na 

KATECHEZY DROGI NEOKATECHUMENALNEJ

poniedziałki i czwartki - godz. 19:00 

Katechezy mają charakter żywego przepowiadania Słowa Bożego i składają się w całości z 15 spotkań. Same w sobie stanowią bardzo dobrą formę ewangelizacji i mogą pomóc w ożywieniu naszego życia chrześcijańskiego.

Po ich zakończeniu będzie można kontynuować chrześcijańską formację w małych wspólnotach.

Droga Neokatechumenalna została uznana przez Stolicę Apostolską w 2002 r. za itinerarium (drogę) formacji katolickiej, ważną dla społeczeństwa i obecnych czasów. Jest proponowana biskupom jako sposób realizacji w ich diecezjach wtajemniczenia chrześcijańskiego w parafii, w małych wspólnotach, i dla otwarcia duszpasterstwa misyjnego. 


Droga jest zespołem czterech dóbr duchowych: katechumenatu pochrzcielnego, mającego pomóc ochrzczonym w odkryciu ogromnych bogactw otrzymanego chrztu, stałego formowania wiary, katechumenatu dla nieochrzczonych oraz służby katechezie.
Ruch został zainicjowany w Madrycie w 1964 r. przez Kiko Argüello i Carmen Hernandez, którzy wraz z o. Mario Pezzi tworzą Międzynarodową Ekipę Odpowiedzialną za Drogę Neokatechumenalną.


Na świecie istnieje 18 tys. wspólnot (każda po ok. 40 osób) w ok. 850 diecezjach w 105 krajach na 5 kontynentach. W Polsce ruch pojawił się w 1975 r. dzięki o. Alfredowi Cholewińskiemu SJ i liczy dziś ok. 1000 wspólnot w 350 parafiach w 35 diecezjach.

 
1. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „Fundusz Wschodni”.
2. Zapraszamy na katechezy dla młodzieży i dorosłych. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie jutro w kościele. Przy wyjściu z kościoła weźcie zaproszenia i zwołujcie wszystkich oddalonych i zagubionych. Jeżeli uważamy się za wierzących pomóżmy Chrystusowi odszukać „zagubione owce z naszego stada”.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 będzie transmitowana Msza św. z naszego kościoła przez TVP 3 Lublin.  
4. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.
5. Organizujemy wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Warszawy w dniu 7 czerwca. Koszt 55 zł, zapisy do końca lutego w zakrystii.
6. W tym roku, w dniu 28 marca, chcemy zorganizować wyjazd na MISTERIUM  MĘKI PAŃSKIEJ do Seminarium księży Pallotynów w Ołtarzewie. Koszt 90 zł, zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakatach. 
7. W przyszłą niedzielę spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego - rozpoczęcie o g. 15:00 w kościele.
8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 22 lutego o godz. 17.30 na modlitwę Różańcową w intencji Ojczyzny, TV TRWAM, Radio Maryja i za dzieła przy nim powstałe. A w niedzielę , 23 lutego na Mszę św. o 16.00 w w/w intencjach.
9. Polecamy prasę katolicką.
10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
a/ w sobotę – święto Katedry św. Piotra
11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana; ++ śp. Edward Szewczyk, Zofia Prokop, Andrzej Borkowski; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

W przyszłą niedziele ( 23 lutego ) Msza Święta o godz. 10.00 będzie transmitowana z naszego kościoła przez Lubelski oddział Telewizji Polskiej 
Przekażmy tą informację osobom chorym oraz tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą fizycznie uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej w parafii .
Transmisję można oglądać także przez aplikację TVP Stream na telefonach i tabletach.

 

Program:

Dzień 1 29.06.2020r

Zbiórka o godz. 4,00 przy Kościele MB Królowej Polski Lublin ul. Gospodarcza 7

Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku granicy, Msza Święta / Miejsce Piastowe /

W godzinach popołudniowych przyjazd do Budapesztu ,

Zakwaterowanie pielgrzymów Domu Rekolekcyjnym św. Arnolda , obiadokolacja i odpoczynek po podróży - wieczorne zwiedzanie Budapesztu.

Na ten nocleg warto spakować się w mały podręczny bagaż żeby uniknąć wyjmowania dużych walizek z autokaru.

Dzień 2 30.06.2020r

 • śniadanie i wyjazd w kierunku Medziugorja
 • Msza św. Djakovo ( Chorwacja ) Katedra św. Piotra , następnie Mostar – krótki spacer
 • W godzinach wieczornych przyjazd do Medziugorja ,zakwaterowanie pielgrzymów, obiadokolacja i odpoczynek po podróży,

Dzień 3,4,5,6,7 ( 1 – 5 lipiec )

Pobyt w MEDIUGORJU ;

 • Codzienna Msza Św. z wieczornym nabożeństwem różańcowym
 • Wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo i na Kriżevac (Droga Krzyżowa)

2 lipca BĘDZIEMY UCZESTNICZYĆ w Objawieniu się Matki Bożej Mirjanie Soldo,

W miarę możliwości: spotkania z Widzącymi, oo. Franciszkanami, Wspólnotami:

Cenacolo, Królowa Pokoju i konferencja u Nancy i Patrica , Tihaljina - kościół Św. Eliasza,

Vitina – o. Petar Ljubcic

Przewidziane wyjazdy w plener: wodospady Kravica; Split, Veprić (chorwackie Lourdes)

– pobyt nad morzem i możliwość kąpieli, w drodze powrotnej

6 lipiec

W godzinach wieczornych przyjazd do Budapesztu ,

Zakwaterowanie pielgrzymów Dom Rekolekcyjny św. Arnolda

Kolacja i nocleg

- Msza św, śniadanie i wyjazd do kraju

- Przyjazd do Lublina w godzinach wieczornych.

Na terenie Polski wyżywienie we własnym zakresie.

Koszt pielgrzymki: 400 zł + 180 euro płatne w autokarze /przy min 40 osobach/

Zaliczkę można wpłacić w zakrystii lub przelewem na konto do 3 tygodni po zapisie:

Numer Konta 29 1240 2470 1111 0010 5997 4845 Bank Pekao – Maciej Morawski

Cena obejmuje: przejazd luksusowym autokarem Scania ILIZAR PB , parkingi, opłata autostrad, ubezpieczenie, opiekę Kapłana i obsługę tłumacza oraz 8 noclegów, śniadania i obiady lub obiadokolacje , opłata za tłumaczenie symultaniczne podczas nabożeństw i spotkań.

Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub u Macieja Morawskiego 664 535 300 lub

                                           Bożenna Bańka 695 500 196

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na listę uczestników jest wpłata 200 zł zaliczki. Wpłatę należy dokonać do 3 tygodni od dnia zgłoszenia, brak wpłaty zaliczki skutkuje usunięciem z listy uczestników pielgrzymki.

 • Opłaty w Euro dokonujemy w autokarze
 • osobom zapisanym na pielgrzymkę do Medjugorie sugerujemy wyrobienie w NFZ karty EKUZ
 • z racji letniego terminu pielgrzymki do Chorwacji sugerujemy zabrać z sobą krem z wysokim filtrem oraz nakrycie głowy, okulary
 • podstawową walutą podczas pielgrzymki do Mediugorja są: na Węgrzech forinty , w Chorwacji kuny (dostępne w kantorach) a w Bośni marki ,EURO . ceny w Bośni są nieco niższe od polskich, z kolei chorwackie (szczególnie na wybrzeżu) – nieco wyższe.
 • Należy zabrać małe radio z zakresem UKF lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7(możliwość zakupu odbiornika na miejscu)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

Biletów wstępu na wodospady Kravica - dodatkowo płatne 5 Euro od osoby, wyjazd nie obowiązkowy, tylko dla osób zainteresowanych
*osobistych, prywatnych wydatków  na zakupy , np, dewocjonalia , na ofiarę (nie dajemy złotówek) na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne) sugerowana kwota 50E

Przy zapisie należy wypełnić Kartę Zgłoszeniową ( do pobrania w zakrystii lub kancelarii) 

W piątek sugerujemy posiłek o chlebie i wodzie – w odpowiedzi na prośbę Królowej Pokoju

W przypadku rezygnacji na 2 tygodnie przed wyjazdem organizator nie zwraca się kosztów!

 

ZWIASTUN DOBREJ NOWINY, ŚWIADEK CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO, ORĘDOWNIK PRAWDY I WOLNOŚCI.

Umiłowani Siostry i Bracia,

W tekstach Pisma Świętego czytanych podczas dzisiejszej niedzielnej Eucharystii mowa jest o dwóch niezwykle ważnych i cennych darach, jakie otrzymujemy od Boga. Są nimi sól i światło. Jedno i drugie jest niezbędne dla życia człowieka i przyrody, która go otacza. Sól przecież nadaje smak pokarmom i zachowuje je przed zepsuciem, światło natomiast ogrzewa i oświeca. Słowo Boże zwraca jednak naszą uwagę na głębsze znaczenie tych darów. Obraz soli i światła to nauka jaką otrzymuje każdy z nas od Chrystusa. Jako Jego uczniowie nosimy w sobie jej niepowtarzalny „smak”. Naszym zaś zadaniem jest to, by nie zatrzymywać Chrystusowej nauki dla siebie, ale należy przenosić ją tam, gdzie życie utraciło swój smak i panuje ciemność. Dlatego tak ważne jest nasze codzienne zaangażowanie w głoszenie Ewangelii i dawanie o niej świadectwa, wówczas światło słowa Bożego, które w sobie nosimy, zabłyśnie w ciemnościach (Iz 58,10) i będzie świeciło wszystkim, którzy są w domu (Mt 5,15).

Solą ziemi i światłem świata był i ciągle jest Sługa Boży, kardynał Stefan Wyszyński. Możemy o nim powiedzieć, tak jak św. Paweł o sobie mówił mieszkańcom Koryntu, że nie przybył, aby błyszczeć słowem i mądrością, ale głosić Boże słowo, nie znał niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, stawał przed ludźmi w słabości i bojaźni, by ukazywać moc Bożą (por. 1Kor 2,1-5). Siedemdziesiąt jeden lat temu, w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 1949 roku, prymas Polski Stefan Wyszyński stanął z wielkim drżeniem (1Kor 2,3), a jednocześnie z pokorą i dumą przed podwojami „prastarej, płodnej matki kościołów polskich, bazyliki prymasowskiej”, by odbyć ingres do gnieźnieńskiej katedry. Cztery dni później, 6 lutego, uczynił to samo w stolicy Polski. W liście pasterskim na tą uroczystość napisał, że „ze czcią wielką i z religijnym namaszczeniem” stawia „swe stopy na warszawskim bruku (…) obmytym krwią ofiarną najlepszych, bohaterskich dzieci tego wspaniałego miasta” (02.02.1949 r.).

Wracamy dziś pamięcią do tych dwóch ingresów prymasa Polski, ponieważ przypominają one, że jego pasterska posługa w naszej Ojczyźnie była niczym sól i światło, bo dawała ludziom smak wiary na godne życie dzieci Bożych i wlewała nadzieję w niejedno ludzkie serce, w którym zgasła ufność. Kiedy prymas Stefan Wyszyński obejmował biskupie stolice w Gnieźnie i Warszawie, wypowiedział program swojej posługi. W liście na dzień ingresu pisał: „Nie przychodzę jako nieprzyjazny człowiek, ale jako zwiastun Dobrej Nowiny! Idę przepowiadać Wam Chrystusa ukrzyżowanego (…). Idę, by zwiastować Wam Ojca, który jest w niebie, (…) by głosić Wam miłość, pokój i dobro, by wszczepiać w dusze Wasze nowe życie łaski Bożej, by serca otuchą krzepić” (02.02.1949 r.).

Dzisiaj, kiedy spoglądamy z perspektywy czasu na jego ponad trzydziestoletnią prymasowską posługę, kiedy oczekujemy na czerwcowy dzień jego beatyfikacji, z przekonaniem możemy powiedzieć, że nakreślone zadania wypełnił. Nie sposób wymienić wszystkich Jego dokonań, ale warto zwrócić uwagę na niektóre z nich, a zwłaszcza na słowa wypowiedziane przez niego u początku prymasowskiej posługi, które wiernie realizował i były dla niego drogowskazem.   

1. „Przychodzę (…) jako zwiastun Dobrej Nowiny”.

Prymas Stefan Wyszyński miał świadomość tego, że w pierwszym rzędzie dla powierzonych mu kapłanów i wiernych jest pasterzem. Dlatego też, wielką wagę przykładał do głoszenia Bożego słowa. Zdawał sobie sprawę z tego, że „potrzebna jest światu Ewangelia, głoszona przez Kościół” (Domaniewice, 23.05.1971), a „biskup jest po to, by głosił Ewangelię” (Warszawa 24.09.1975). Nie sposób zliczyć kazań, homilii, przemówień, listów pasterskich, w których przepowiadał Dobrą Nowinę o zbawieniu. Ten Boży Pasterz był wiernym głosicielem Ewangelii w słowie i czynie. Bardzo kochał Kościół, czuł się za niego odpowiedzialny, patrzył na niego oczami samego Chrystusa jak na Oblubienicę. Zwiastowanie wiernym Dobrej Nowiny, rozumiał jako zadanie, które ciągle musi trwać. Prymas uczył, że „Ewangelia
i krzyż to nie są zabytki, że Kościół to nie archiwum – to aktualne życie! Nie wystarczy wspominać i mówić. Tak, to było dobre tysiąc lat temu, ale dziś? Właśnie i dziś aktualna jest Ewangelia i krzyż Chrystusowy, i dziś jest potrzebna służba Kościoła Chrystusowego Narodowi przez biskupów i kapłanów. Bo Kościół Chrystusowy to Kościół Boga Żywego, to Chrystus, który nie umiera. On żyje w nas!” (Gniezno, 24.04.1977 r.).

Istnieje dzisiaj potrzeba przypomnienia tych prymasowskich słów, kiedy wiara w Polsce u wielu ludzi, zwłaszcza w młodym pokoleniu, gaśnie. Kardynał Stefan Wyszyński staje się dla nas ogromnym wyrzutem sumienia, że niekiedy z obojętnością przechodzimy wobec wyzwań Chrystusowej Ewangelii i przypominamy zwietrzałą sól, która utraciła swój smak
i nie świecimy przykładem żywej wiary otrzymanej na chrzcie świętym (por. Mt 5,13.15). Nie należy zapomnieć o tym, że wyrośliśmy z chrześcijańskich korzeni, tak jak i Europa, której jesteśmy częścią, wyrosła z tych samych korzeni co Polska.   

Czytaj więcej...

1. Katechezy dla dorosłych, które planowaliśmy na dzień dzisiejszy, rozpoczniemy za dwa tygodnie, 16 lutego.

2. Dzisiaj w modlitwach pamiętajmy o biskupie Mieczysławie, w 22 rocznicę jego święceń biskupich.
3. Organizowany jest wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Warszawy w dniu 7 czerwca. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.
4. Pierwsza środa miesiąca – nabożeństwo do św. Józefa: o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i modlitwy. O godz. 18.00 Msza św.
5. I Czwartek – modlimy się o liczne i święte powołania.
6. I Piątek miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i modlitwy. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca NSP Jezusa za wszelkie zniewagi i świętokradztwa, bluźnierstwa i grzechy, które ranią i obrażają Serce Jezusa.
7. W naszej parafii ponownie są posłane osoby, aby zwiastować „Dobrą Nowinę”. Jest to dobra okazja, aby wzajemnie ubogacić się doświadczeniem wiary, doświadczeniem obecności Boga w naszej codzienności.
8. Polecamy prasę katolicką.
9 . W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
a/ w środę - wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy
b/ w czwartek  – wspomnienie Pawła Miki i Towarzyszy męczenników
10. W minionym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana; módlmy się zatem za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościo

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z Białorusi, serdecznie zapraszamy.
 2. W dniach 29 czerwca - 7 lipca nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugoria. Koszt 400 zł i 180 EURO . Program oraz karta zgłoszeniowa jest do pobrania w zakrystii . Wszystkie informacje dostępne są w gablocie oraz na parafia-tatary.pl.Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 200 zł.
 3. Organizowany jest także wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Warszawy w dniu 7 czerwca. Koszt 55 zł, zapisy w zakrystii.
 4. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie księży w waszych domach w ramach wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary z tej okazji. Jeśli ktoś był nieobecny w tym czasie, można zaprosić duszpasterza w innym umówionym terminie.
 5. Polecamy prasę katolicką,
 6. Pierwsza Sobota miesiąca: o godz. 6.45 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi Jej uczynione, za wszelkie bluźnierstwa i profanacje Najśw. Sakramentu , potem zapraszamy do udziału w adoracji Najśw. Sakramentu do godziny 9.00. Członków Kół Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prb. i dK

b/ w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prb.

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Teresa Wójtowicz, Alicja Dziwisz, Leszek Kosior i Krystyna Witkowska; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

28 MARCA 2020R.

Do Sanktuariów Maryjnych i na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ do OŁTARZEWA, wystawiane przez kleryków Pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Zbiórka i wyjazd o godz. 6:15 z placu przy kościele

TRASA:

SZYMANÓW - Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej

NIEPOKALANÓW- Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego

Msza Święta , Kaplica wieczystej Adoracji NS i zwiedzanie:,– muzeum Św. Maksymiliana Kolbe ;

– muzeum straży pożarnej O.O Franciszkanów lub obejrzenie Panoramy Tysiąclecia Polski.

-Obiad

Czas wolny  

OŁTARZEW – godz. 16,00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ A.D.2020,

pt. „Niech świat się dowie”.

Cena: 90 złotych /os. i obejmuje:

 • przejazd autokarem
 • opieka duszpasterska
 • Ubezpieczenie NNW i KL na czas podróży
 • Obiad
 • cena nie obejmuje:
 • opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (płatne na miejscu- ofiara dowolna )
 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 Ok. godz. 18:30 wyjazd z drogę powrotną.

powrót ok. godz. 22,00

Zapisy i informacje ; p. Grażyna Kolasińska 663-662-336 lub p. Bożenna Bańka 695-500-196

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...