lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

1. Link do strony internetowej z ciekawymi propozycjami: www.swietawdomu.pl

 

2. Modlitwa na śniadanie wielkanocne proponowana przez Konferencję Episkopatu Polski: KLIKNIJ TUTAJ - pobierz i wydrukuj


3. Modlitwa Papieża Franciszka do odmawiania podczas Komunii Duchowej (tekst poniżej):

Modlitwy, które odmawia Papież Franciszek podczas transmisji Mszy Świętej, pomagające wiernym w przyjęciu Komunii Duchowej:

I Modlitwa podczas Komunii Duchowej

O mój Jezu, wierzę, że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Kocham cię ponad wszystko i pragnę Cię z głębi duszy. Ponieważ nie mogę Cię teraz przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mojego serca. Skoro tylko przyjdziesz, przyjmę Cię i cały zjednoczę się z Tobą. Nie dozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie. Amen.

 

II Modlitwa podczas Komunii Duchowej

Do Twych stóp, o mój Jezu, upadam i ofiaruję Ci żal mojego skruszonego serca, które się uniża w swojej nicości przed Twoją świętą obecnością. Uwielbiam Cię w Sakramencie Twej miłości, w niewysłowionej Eucharystii. Pragnę Cię przyjąć w tym ubogim mieszkaniu, które ofiaruje Ci moje serce. Oczekując na szczęście płynące z Komunii sakramentalnej, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym ja mógł przyjść do Ciebie. Niech Twa miłość rozpali całe moje istnienie za życia i po śmierci. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham cię. Niech tak się stanie. Amen

4. Teksty Liturgiczne do Domowej Liturgii 

Plik -KLIKNIJ TUTAJ następnie DOWNLOAD

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nry 1347-1350)
 
 

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Z Listu świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja.

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

 

Ojciec lub przewodniczący: 

Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

 • Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej będzie transmitowana przez parafialny Facebook. Sprawowana będzie o godz. 19.00, przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych ! 

 

 • Wielki Piątek; o godz. 8:00  Jutrznia z Godziną Czytań. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa, a o godz. 19:00 Liturgia Męki Pańskiej. W/w liturgie będą transmitowane przez Facebook. Sprawowane będą przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych! Pomiędzy liturgiami kościół będzie otwarty. Adoracja przy "CIEMNICY" od godz. 9:00 do 14:30 oraz od 16:00 do 18:00 . Adoracja  przy Grobie Pańskim od 20:30 do 24:00.

 

 • Wielką Sobotę o 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań będzie transmitowana . Kościół będzie otwarty od 9.00 do 15.30. W kościele nie będzie poświęcenia pokarmów na stół świąteczny. Odpowiednie teksty do wykorzystania w domu są udostępnione na stronie parafialnej.

 

 • Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie  się o 20:00, będzie transmitowana przez parafialny Facebook. Sprawowana będzie przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych ! 

 

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia ( należy śledzić komunikaty medialne ) 

 • Mając na uwadze trudności związane z epidemią pragnę przekazać wam Drodzy Parafianie kilka informacji o tym, w jaki sposób będziemy się przygotowywali i świętowali Triduum Paschalne:

a/ Sakrament Pojednania: w Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę będzie możliwość spowiedzi od 9.00 do 17.00 w kościele parafialnym.

Na stronie parafialnej udostępnione są Teksty Liturgiczne do Modlitwy rodzinnej na Święta Triduum Paschalnego.

b/ w Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej będzie transmitowana przez parafialny Facebook. Sprawowana będzie o godz. 19.00, przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych ! 

c/ w Wielki Piątek; o 8.00 będzie Jutrznia z Godziną Czytań. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej. W/w liturgie będą transmitowane przez Facebook. Sprawowane będą przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych. Pomiędzy liturgiami kościół będzie otwarty. Możliwość modlitwy przy Grobie Pańskim od 20.30 do 24.00.

d/ w Wielką Sobotę o 8.00 będzie transmitowana Jutrznia z Godziną Czytań. Kościół otwarty od 9.00 do 15.30. W kościele nie będzie poświęcenia pokarmów na stół świąteczny. Odpowiednie teksty do wykorzystania w domu są wyłożone na stronie parafialnej.

e/ Liturgia Wigilii Paschalnej zacznie się o 20.00, będzie transmitowana przez parafialny Facebook. Sprawowana będzie przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych .

f/ Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym.

 • Przypominam o tym, że można uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem internetu. Wystarczy o dowolnej porze, wejść na stronę internetową Archidiecezji Lubelskiej i tam są dostępne cztery nauki rekolekcyjne.
 • Pamiętajcie o tym, że duszpasterze są do waszej dyspozycji. Codziennie w kościele sprawujemy Mszę św. i spowiadamy. W ciągu dnia kościół jest otwarty. Kancelaria jest dostępna. Zatroszczcie się o ludzi starych, samotnych i znajdujących się w potrzebie! Podaję numery tel. komórkowych duszpasterzy:   ks. Proboszcz -661 990 175; ks. Grzegorz – 512 175 141;       ks. Mirosław – 601 934 882; ks. Artur – 786 024 712;             ks. Przemek – 665 916 057. Jeżeli ktoś pragnie skorzystać z posługi w konfesjonale można kontaktować się bezpośrednio z danym księdzem.
 • Na naszej stronie parafialnej w Internecie, podałem numer konta bankowego i usilnie proszę, jeżeli jest taka możliwość, o przekazanie waszych ofiar. Są dwie możliwości, albo przez przyłożenie PayPal – Przekaż darowiznę, albo przez przelew na nasze konto bankowe w SKOK Chmielewskiego. Proszę o wyrozumiałość, grozi nam załamanie płynności finansowej.
 • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana; ++ Jadwiga Siwielec, Joanna Abramek, Krystyna Zielińska i Ewa Antolik; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….
 • Proszę o wydrukowanie powyższych informacji duszpasterskich i umieszczenie ich na tablicach ogłoszeń, na klatkach schodowych waszych bloków.

Ks. Sławomir Laskowski - proboszcz

Papieskie Światło Jedności

#bądźmyrazem


2 kwietnia o 2137 w godzinę śmierci św. Jana Pawła II zapalmy wszyscy światło w naszych oknach.
Odmówmy „Pod Twoją Obronę... ” prosząc św. Jana Pawła II o łaskę ustania epidemii koronawirusa.

Zamieść na swoim profilu na FB specjalną nakładkę:
www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=211026613489701

 1. W tym niełatwym czasie dla nas wszystkich zachęcam was, drodzy parafianie do korzystania z codziennych translacji Mszy św. za pośrednictwem telewizji i radio. Ponadto codziennie na parafialnym Facebooke o 20.30 można uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej. W piątek o godz. 17.00 transmitujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowe, a w sobotę o 18.00 Mszę św.
 2. Przypominam o tym, że można uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem internetu. Wystarczy o dowolnej porze, wejść na stronę internetową Archidiecezji Lubelskiej i tam są dostępne cztery nauki rekolekcyjne.
 3. I Czwartek miesiąca i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. I Piątek miesiąca i wystawienie Najśw. Sakramentu od 17.30 do 18.00. I Sobota miesiąca i adoracja Najśw. Sakramentu od 7.15 do 9.00.
 4. Pamiętajcie o tym, że duszpasterze są do waszej dyspozycji. Codziennie w kościele sprawujemy Mszę św. i spowiadamy. W ciągu dnia kościół jest otwarty. Kancelaria jest dostępna. Zatroszczcie się o ludzi starych, samotnych i znajdujących się w potrzebie! Podaję numery tel. komórkowych duszpasterzy:   ks. Proboszcz -661 990 175; ks. Grzegorz – 512 175 141;  ks. Mirosław – 601 934 882; ks. Artur – 786 024 712;  ks. Przemek – 665 916 057. Jeżeli ktoś pragnie skorzystać z posługi w konfesjonale można kontaktować się bezpośrednio z danym księdzem.
 5. Na naszej stronie parafialnej w Internecie, podałem numer konta bankowego i usilnie proszę, jeżeli jest taka możliwość, o przekazanie waszych ofiar. Są dwie możliwości, albo przez przyłożenie PayPal – Przekaż darowiznę, albo przez przelew bankowy. Proszę o wyrozumiałość, grozi nam załamanie płynności finansowej.
 6. Polecamy prasę katolicką, do nabycia przy wyjściu z kościoła, należność 6 złotych prosimy włożyć do puszki.
 7. Na końcu jedno słowo pocieszenia: wykorzystajmy czas przymusowej kwarantanny dla pogłębienia relacji z Bogiem, sięgając do Pisma Św., dobrej lektury i filmów o treści chrześcijańskiej. Bóg daje nam szczególny czas dla rodziny. Z tego zła jakim jest pandemia, Bóg wyprowadzi dla nas wiele dobra, ufajmy w Jego miłosierdzie.
 8. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana; ++ Mirosław Krukowski, Zbigniew Kwak i Grzegorz Błonka; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Ks. Sławomir Laskowski - proboszcz

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 i 25 marca br., Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br., polecam co następuje:

Sprawowanie sakramentów

 1. Od dnia 25 marca br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Należy liczyć wchodzących, a na drzwiach kościołów trzeba wywiesić stosowną informację, przekazując ją wiernym także drogą internetową. Kościoły winny pozostawać w ciągu dnia otwarte.
 2. Jeśli przewidziano Mszę św. koncelebrowaną, to – w celu umożliwienia uczestnictwa w niej przedstawicielom rodzin zamawiających każdą z intencji – należy rozważyć odprawienie osobnych celebracji.
 3. W kaplicach domów zakonnych w celebracjach uczestniczyć mogą jedynie mieszkańcy domu i ewentualnie stali pracownicy.
 4. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5 osób obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej. Do tego grona nie zalicza się celebransa, posługujących i pracowników firmy pogrzebowej.
 5. Sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania:
  • Należy udostępnić wiernym numer telefonu i adres mailowy, poprzez który można umówić się z duszpasterzem na indywidualną spowiedź.
  • Duszpasterze winni zachować dyspozycyjność wobec wiernych, którzy zwrócą się z prośbą o spowiedź.
  • Spowiedź może mieć miejsce w często dezynfekowanych otwartych konfesjonałach lub w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie tego sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem.
  • Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, należy pouczyć o możliwości wzbudzenia aktu żalu doskonałego, którego motywem nie jest lęk przed karą, ale miłość do Pana Boga. Taki akt przywraca łaskę uświęcającą w razie niemożności spowiedzi. Powiązany być winien z mocnym postanowieniem wyznania grzechów przy najbliższej okazji.
  • Po ustaniu epidemii we wszystkich parafiach zorganizować należy spowiedzi parafialne.
 6. Wiernym, którzy o to poproszą, można udzielać Komunii św. poza liturgią z wyjątkiem:
  • Wielkiego Piątku, kiedy to Komunii św. można udzielić poza liturgią tylko chorym.
  • Wielkiej Soboty, kiedy można udzielać Komunii św. poza liturgią jedynie jako Wiatyku.
 • Należy pamiętać o zakazie odwiedzania osób będących w kwarantannie domowej.

Celebracje Wielkiego Tygodnia

 1. Upamiętnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy powinno być obchodzone wewnątrz budynku sakralnego. W kościołach katedralnych należy zastosować drugą formę przewidzianą przez Mszał Rzymski, zaś w kościołach parafialnych trzecią.
 2. Msza Święta Krzyżma zostanie odprawiona w Wielki Czwartek w Archikatedrze o godz. 10.00 jedynie w wąskim gronie kapłanów i usługujących. Podczas liturgii poświęcone zostaną oleje święte, które w zakrystii katedry księża dziekani mogą odebrać w Wielki Piątek, Wielką Sobotę lub w dni powszednie Oktawy Wielkanocy. Odnowienie przyrzeczeń kapłańskich będzie miało miejsce po ustaniu stanu epidemii.
 3. Celebracje Świętego Triduum Paschalnego sprawowane w Archikatedrze transmitowane będą przez stronę internetową parafii katedralnej. Księży proboszczów zachęcam do organizowania transmisji online Mszy św. i nabożeństw odprawianych w kościołach parafialnych.
 4. Podczas liturgii Świętego Triduum Paschalnego należy przestrzegać następujących zasad:
  • Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej należy opuścić obrzęd obmycia nóg (mandatum).
  • W Wielki Piątek w modlitwie powszechnej ma zostać dołączone wezwanie w związku z panującym stanem epidemii. Stosowny tekst dotrze do parafii w terminie późniejszym.
  • Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.
  • W celu umożliwienia poszczególnym wiernym indywidualnej modlitwy można podtrzymać zwyczaj tzw. „ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.
  • Podczas Wigilii Paschalnej opuszcza się poświęcenie ognia. W liturgii chrzcielnej ma być zachowane jedynie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  • Zamiast procesji rezurekcyjnej zaleca się, aby celebrans na zakończenie liturgii udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przed bramą kościoła.
 5. W parafiach nie należy organizować poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła.
 6. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Wielkanocnej przygotowane zostaną pomoce duszpasterskie dostępne na stronie internetowej Archidiecezji.

Pierwsza Komunia Święta

 1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że dopóki szkoły pozostaną zamknięte, nie organizujemy dla dzieci żadnych spotkań w parafii.
 2. Po Wielkanocy:
  • Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte w okresie trwania stanu epidemii.
  • Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o terminie I Komunii Świętej podejmuje proboszcz w porozumieniu z rodzicami.
 3. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzicami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby, nie wykluczając możliwości indywidualnej Komunii Świętej.
 4. Udzielanie sakramentu bierzmowania jest zawieszone do czasu odwołania stanu epidemii. Nowe terminy należy ustalić z biskupem szafarzem.

Serdecznie dziękuję kapłanom za ich posługę w niełatwych okolicznościach epidemii, a wszystkim wiernym za dojrzałe i odpowiedzialne stosowanie się do zarządzeń państwowych i wynikających z nich regulacji kościelnych. Wielka wdzięczność należy się lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom za ich ofiarną, wręcz bohaterską służbę. Ich wysiłkom ratowania życia i zdrowia ludzkiego towarzyszy nasze duchowe wsparcie. Modlitwą ogarniamy chorych, przebywających w szpitalach oraz tysiące ludzi odbywających kwarantannę i niepewnych stanu swojego zdrowia.

Obecna pandemia, o niespotykanych w historii konsekwencjach dla życia codziennego obywateli oraz funkcjonowania instytucji życia społecznego i gospodarczego, szczególnie bolesna jest dla wiernych, pozbawionych dostępu do Eucharystii i sakramentów Kościoła. Ufamy, że Bóg miłosierny wyprowadzi dobro także z obecnych trudnych doświadczeń, z których wyjdziemy odnowieni duchowo i umocnienie w wierze i miłości.

Z serca wszystkim błogosławię

+ Stanisław Budzik
Arcybiskup Metropolita Lubelski

Lublin, 25 marca 2020 r.

Akt, który będzie odmówiony w Fatimie 25 marca 2020 o 19.30.
Wersja do odmówienia w Polsce po wieczornym różańcu:

Transmisja na żywo z FATIMY - KLIKNIJ TUTAJ

POŚWIĘCENIE KOŚCIOŁA W POLSCE
NAJŚWIĘTSZEMU SERCU JEZUSA
I NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz,
Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca!
Kościół pielgrzymujący na ziemi,
Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie,
spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia,
i błaga:
— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia
wspomagaj Twój Kościół,
bądź natchnieniem dla rządzących narodami,
wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących,
wspieraj pokornych i uciśnionych,
uzdrawiaj chorych i grzeszników,
podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych,
przywracaj wolność jeńcom i więźniom
i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz,
wyniesiony na wyżyny Krzyża, dotknięty przez ucznia w Wieczerniku!
Kościół pielgrzymujący na ziemi,
Twój lud żyjący w Polsce
widzi w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości.
Ten uścisk pragniemy – w Duchu Miłości – przekazać sobie nawzajem,
jak to polecałeś uczniom przy umywaniu nóg, i błagamy:
— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia,
wspieraj dzieci, osoby starsze i najsłabszych,
pocieszaj lekarzy, pielęgniarki,
pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy,
umacniaj rodziny i wzmacniaj w nas poczucie
obywatelskiej powinności i solidarności,
bądź światłem dla umierających,
powitaj umarłych w swoim Królestwie,
chroń nas od wszelkiego zła
i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz,
Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi!
Przez Serce Twej Matki,
której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi,
narody Polski i tak wielu innych krajów,
które od wieków są Twoje,
prosimy dziś, abyś przyjął zawierzenie twojego Kościoła.
Poświęcając się Twojemu Najświętszemu Sercu,
Kościół oddaje się pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi
ukształtowanego w świetle Twojej paschy,
a w Fatimie objawionego trojgu dzieciom jako ucieczka
i droga prowadząca do Twego Serca.
Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy,
Bądź Uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa,
zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości.
Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy:
— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia,
przyjmij tych, którzy odchodzą,
dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają,
odnów wszechświat i ludzkość. Amen.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o wprowadzeniu zakazu wychodzenia z domu. Ma ono być ograniczone do absolutnego minimum, takiego jak wyjście po zakupy żywnościowe, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza, czy wyjście do pracy. Będzie można przemieszczać się w celu pomocy starszym lub innym osobom w potrzebie.

Minister Szumowski poinformował też, że:

 • obecnie nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw
 • po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin)
 • pojawią się ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa
 • w mszach św. i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę
 • kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet 5 tys. zł
 • obostrzenia obowiązują od dziś (24 marca) do 11 kwietnia
 • podstawą prawną wprowadzenia dzisiejszych rozwiązań jest ustawa o chorobach zakaźnych

UWAGA wszystkie osoby pragnące podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego niech uczynią to w swoich domach, prosimy także aby poinformować nas o tym fakcie wysyłając SMS do p. Anny Jargiło tel. 508-572-728 należy podać swoje Imię i Nazwisko oraz adres z dopiskiem Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego .

Wszystkie osoby zostaną wpisane do Księgi Adopcyjnej naszej Parafii.

 

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI"

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo,
wszyscy Aniołowie i Święci.

Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy
nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam,

że od dnia 25 marca 2020 roku

biorę w duchową adopcję jedno dziecko,
którego imię jedynie Bogu jest wiadome,
aby przez 9 miesięcy, każdego dnia,
modlić się o uratowanie jego życia
oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:
• jedna Tajemnica Różańca Świętego
• moje dobrowolne postanowienia
• oraz poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu",
którą teraz po raz pierwszy odmówię

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU"

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...