lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 1. Dziękujemy ks. Marcinowi Grzesiakowi za obecność, wygłoszone Słowo Boże i za przybliżenie nam życia Seminaryjnego.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w tym tygodniu połączone z nowenną na zesłanie Ducha Świętego.
 3. Dziękujemy serdecznie za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.
 4. Z powodu zbyt wielkiej liczby pojazdów, od 25 maja będzie obowiązywał całodobowy zakaz parkowania na terytorium parafii. Nie dotyczy on uczestników nabożeństw i spotkań duszpasterskich w trakcie ich trwania oraz osób załatwiających sprawy kancelaryjne. Złamanie zakazu grozi odholowaniem pojazdu na koszt właściciela. Decyzja została podjęta po konsultacji z Radą parafialną.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 22 maja o godz. 17.00 na modlitwę różańcową za Ojczyznę, telewizję TRWAM, Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. W niedzielę 23 maja o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. w w/w intencjach.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na kwiaty do ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała. 
 7. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Celina Grelewska; módlmy się w jej intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 w auli spotkanie Rady Parafialnej.
 2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Diecezjalnego.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie, serdecznie zapraszamy.
 5. Dziękujemy serdecznie za wasze ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w czwartek – wspomnienie dowolne MB Fatimskiej

b/w piątek – święto Macieja Apostoła

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Arkadiusz Budynkiewicz, Janina Bąk, Barbara Kicała, Krystyna Grzesiuk; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

 1. Jutro patronalne święto naszej parafii w cześć NM Panny Królowej Polski. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosi o. dr Piotr Andrukiewicz – redemptorysta, wieloletni współpracownik Radio Maryja. O godz. 11.30 główna Msza odpustowa. Porządek Mszy świętych niedzielny – nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. I Środa, Czwartek i Piątek miesiąca. I tak: w środę o 16.30 nabożeństwo do św. Józefa. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu - modlimy się o nowe, święte i liczne powołania. W piątek o godz. o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy.
 4. Dziękujemy serdecznie za wasze ofiary, które wpłynęły na konto parafialne oraz te składane na tacę.
 5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Arkadiusz Budynkiewicz, Janina Bąk, Barbara Kicała, Krystyna Grzesiuk; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

Uroczystość Odpustowa ku czci  Matki Bożej  Królowej Polski, głównej Patronki Polski, obchodzimy w poniedziałek, 3 maja.

W tym dniu Msze św. będą odprawione w następującym porządku 7:00 8:30 10:00 11:30 Suma Odpustowa i 18:00 .

Słowo Boże będzie głosił o. dr Piotr Andrukiewicz, redemptorysta przed laty związany z Radiem Maryja i Telewizją Trwam.

Tego dnia rozpoczniemy świętowanie Jubileuszu 40-lecia powstania naszej parafii.

 

 1. Papież Franciszek zdecydował, że beatyfikacja Sług Bożych kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie. Dziękujmy Bogu za ten dar dla Kościoła w Polsce.
 2. Dzisiejsza niedziela, to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Wyrazem wdzięczności za bezpieczne przejechane kilometry jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA POLSKA – 1 grosz za kilometr. /miva.pl/.
 3. I sobota miesiąca: o 6.45 Msza św. wynagradzająca N.S. Maryi. Następnie adoracja do godz. 9.00 i na zakończenie msza św. z kazaniem dla KŻR i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 4. W przyszły poniedziałek, 3 maja odpust parafialny. Słowo Boże będzie głosił o. dr Piotr Andrukiewicz, redemptorysta.
 5. XXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki, tzw. „Biskupiak”, zaprasza uczniów klas ósmych do zapoznania się z ofertą szkoły. Oferuje dobrą edukację w klimacie szkoły katolickiej, dysponuje internatem dla młodzieży zamiejscowej.
 6. Dziękujemy wam za wasze ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.
 7. Prosimy, aby zapraszać duszpasterzy z wizytą do chorych, gdy rozpoczyna się dla nich trudny czas cierpienia, gdy są w pełni świadomi, aby przyjąć pomoc i ulgę płynącą z sakramentu chorych.

8. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Wiesław Aleks i Czesława Michałowska; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: 

Papież Franciszek zadecydował, iż beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie

Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.

Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.

Swoje prace wznawia Komitet Organizacyjny, który wkrótce przekaże dalsze szczegóły dotyczące organizacji uroczystości beatyfikacyjnej.

Wyrażam wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za wyznaczenie daty beatyfikacji. Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej.

kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas  III zaplanowaliśmy tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 30 maja.

 Planowane godziny Mszy komunijnych:

Godz. 10:00 Szkoła Podstawowa nr.11 

Godz. 11:30 Szkoła Podstawowa nr.27 klasy Montessori oraz klasa 3b 

Godz. 13:00 Szkoła Podstawowa nr. 27 klasa 3a i 3c 

 

Już teraz prosimy wszystkich wiernych NIE związanych z dniem I Komunii Świętej dzieci o uczestnictwo we Mszach o godz. 7:00 8:30 16:00 lub 18:00  ! ! ! 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą inaugurujemy XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka. Zachęcamy do rodzinnego czy osobistego czytania i słuchania, w ciągu całego tygodnia, Dobrej Nowiny z tej ewangelii.
 2. Prosimy, aby osoby, które przystąpiły do Duchowej adopcji dzieci, którym grozi śmierć w wyniku aborcji, dzisiaj złożyły swój podpis w Księdze adopcji. Wyłożona jest w kruchcie kościoła.
 3. Dziękujemy wam za wasze ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.
 4. Prosimy, aby zapraszać duszpasterzy z wizytą do chorych, gdy rozpoczyna się dla nich trudny czas cierpienia, gdy są w pełni świadomi, aby przyjąć pomoc i ulgę płynącą z sakramentu chorych.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę o 17.30 na modlitwę w intencji Ojczyzny, TV TRWAM, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. W niedzielę 25.IV. na Mszę o godz. 16.00 w w/w intencjach.
 6. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika.
 7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Danuta Król i Leonarda Kosacka; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 

 1. Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym wspomogą fundusz diecezjalnej „Caritas”.
 2. Dziękujemy wam za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.
 3. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
 4. Pragniemy przypomnieć o tym, aby zapraszać duszpasterzy z wizytą do chorych, gdy rozpoczyna się dla nich trudny czas cierpienia, gdy są w pełni świadomi, aby przyjąć pomoc i ulgę płynącą z sakramentu chorych.
 5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Urszula Skowronek, Stanisław Pawłowski i Leokadia Kot; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

Podkategorie

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...