1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Michała Zybałę, który jest przedstawicielem TP KUL. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże; wspomóżmy Uniwersytet wdowim groszem – zbiórka do puszek po Mszy św.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 organizujemy wspólne wyjście do kina Bajka na film „Nieplanowana”. To autentyczna historia nawrócenia Abby Johnson. Będąc dyrektorem kliniki aborcyjnej przeżyła głębokie nawrócenie i stałą się działaczką pro-life. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt biletu jedyne 12 złotych. Odbiór biletów przed seansem w kinie „Bajka”.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. harcerze prowadzą kiermasz ciast. Kupując je, pomagamy im zebrać finanse na organizację obozów i zajęć formacyjnych w ciągu roku.
 4. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny” .
 5. Kontynuujemy „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w salce na pierwszym piętrze.
 6. W przyszłą niedziele taca remontowa .
 7. Koło Przyjaciół RM zaprasza w przyszłą sobotę o godz. 18.00 do Domu Parafialnego na spotkanie formacyjne. Natomiast w przyszłą niedzielę, 24 listopada o godz. 16.00 na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, TV TRWAM, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
 8. Straż Honorowa Serca Pana Jezusa ogłasza nabór nowych członków. Zapisy oraz więcej informacji w przedsionku. Uroczyste przyjęcie nowych członków 8 grudnia.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz. m.

b/ w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

c/ w czwartek – wspomnienie Ofiarowanie NMP

d/ w piątek = wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

 1. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Cecylia Kostrzewa, Kazimierz Brzezicki i Marian Gułowski; módlmy się w jej intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

W przyszłą niedzielę o godz. 16 organizujemy wspólne wyjście do kina Bajka na film „Nieplanowane”. To autentyczna historia nawrócenia Abby Johnson – kobiety, z dyrektora kliniki aborcyjnej na działaczkę pro-life. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt biletu jedyne 12 złotych.

 

 1. Gościmy w naszej parafii seminarzystów z Misyjnego Seminarium „Redemptoris Mater” w Warszawie, dziękujemy za świadectwo. Wspomóżmy ich hojną jałmużną.
 2. Jutro, 11 listopada przypada rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o 6:45, 9:00 -w intencji Ojczyzny i o 18:00 . Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
 3. Pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Szczególnie w listopadzie, m.in. poprzez nabożeństwo wypominkowe, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Karty na wypominki można jeszcze składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na inwestycje remontowo-budowlane w naszej parafii.
 4. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny” .
 5. Kontynuujemy „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w salce na pierwszym piętrze.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16 organizujemy wspólne wyjście do kina Bajka na film „Nieplanowane”. To autentyczna historia nawrócenia Abby Johnson – kobiety, z dyrektora kliniki aborcyjnej na działaczkę pro-life. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt biletu jedyne 12 złotych.
 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na budownictwo sakralne.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bp

b/ we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, bp i męczennika

c/ w środę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 1. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Janina Jędrosz; módlmy się w jej intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….
 2. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Paweł Niedziałek, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Korbela, panna z parafii pw. ”Świętej Rodziny” w Lublinie.

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

 

 1. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Zachęcamy do hojnej jałmużny.
 2. Pamiętamy o zmarłych w modlitwie. Szczególnie w listopadzie, m.in. poprzez nabożeństwo wypominkowe, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Karty na wypominki można jeszcze składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na inwestycje remontowo-budowlane w naszej parafii.
 3. Odpust za dusze w czyśćcu można uzyskać codziennie do 8 listopada włącznie, przy pobożnym nawiedzeniu kościoła lub kaplicy.
 4. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny” .
 5. Kontynuujemy „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w salce na pierwszym piętrze.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii seminarzystów z Misyjnego Seminarium „Redemptoris Mater” w Warszawie. Będzie można ich wspomóc hojną jałmużną.
 7. W dniach 16-17 listopada br. zapraszamy na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę. Szczegółowa informacja w gablocie.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bp

c/ w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Alina Pencak i Kawała Władysław; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….
 2. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Paweł Niedziałek, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Korbela, panna z parafii pw. ”Świętej Rodziny” w Lublinie.

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Jak co roku, w listopadzie, wspólnota kleryków i wychowawców Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, zaprasza na Dni muzyki chrześcijańskiej zwane Cecylianką. Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się od piątku 15. do niedzieli 17. listopada. W piątek, w kościele seminaryjnym, wystąpią chóry, w sobotę odbędzie się koncert zespołu RAZEM ZA JEZUSEM z ks. Krzysztofem Kralką a w niedzielę koncert zespołu POROZUMIENIE. Wszystkie wydarzenia zaczynają się o godzinie 19:00 w MSD  Lublinie przy ulicy Wyszyńskiego 6.

Więcej informacji jest na plakacie
i na facebooku, wystarczy wpisać hasło Cecylianka 2019. Serdecznie zapraszamy.

 1. Dzieci z „Koła misyjnego” zapraszają dzisiaj na „kiermasz misyjny”. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na potrzeby Ochronki prowadzonej przez Siostry Służebniczki w Boliwii.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe w parafii.Dziękujemy za hojność.
 3. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. jak w niedzielę, oprócz godz. 16.00. Tego dnia post nie obowiązuje.
 4. W sobotę, przypada dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św.: 6.45, 9.00 i 18.00. O godz. 30 Nieszpory za zmarłych z wypominkami. Po Mszy św. porannej Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 9.00 Msza św. dla członków Róż Różańcowych z konferencją. Zmiana tajemnic w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.10.00.
 5. Pamiętamy o zmarłych w modlitwie. Szczególnie pamiętamy o nich w listopadzie, m.in. poprzez nabożeństwo wypominkowe, które od 2 listopada będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Karty na wypominki można składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na inwestycje remontowo-budowlane w naszej parafii.
 6. Prosimy o pomoc w rozniesieniu kopert „wypominkowych” na ul. Mełgiewskiej – domki jednorodzinne.
 7. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Odpust za zmarłych można uzyskać codziennie, jednokrotnie za osobę, przy nawiedzeniu cmentarza w kolejne dni do 8 listopada włącznie.
 8. Ze względu na przypadające uroczystości w I piątek i I sobotę miesiąca, odwiedziny chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.
 9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny” – a w nim płytę DVD z filmem o objawieniach w Lourdes.
 10. Rozpoczęliśmy „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w salce na pierwszym piętrze.
 11. W dniach 16-17 listopada br. zapraszamy na XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Szczegółowa informacja w gablocie.
 12. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – św. Szymona i Judy Tadeusza App., święto

b/ w piątek – Wszystkich Świętych – uroczystość

c/ w sobotę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Tadeusz Skiba, Janusz Gorgol i Jan Psionka; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Przed nami w piątek, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. będą odprawione: w czwartek w przeddzień Msza św. wieczorem, godz. 18.00 oraz w piątek, tak jak w niedzielę uwaga: nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 . Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Natomiast w sobotę, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – jest to święto wszystkich wiernych zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczenia w czyśćcu. Msze Św. o 6.45 9.00 i 18.00 o godz. 17.30 NIESZPORY ZA ZMARŁYCH 

W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Odpust za zmarłych można uzyskać raz dziennie przy nawiedzeniu cmentarza w kolejne dni do 8 listopada włącznie.

 

 

Warszawa, 7 czerwca 2020 r. Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował w poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Do Warszawy przybędzie papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu Ojca Świętego będzie przewodniczył uroczystościom beatyfikacyjnym i Mszy św. w Warszawie.

Odczyta dekret beatyfikacyjny i ogłosi datę liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego. 

 1. Dziękujemy ks. Tadeuszowi za obecność w naszej wspólnocie parafialnej i złożone świadectwo o pracy na misjach w Kazachstanie. Wesprzyjmy jego działalność hojną jałmużną.
 2. Zapraszamy dzisiaj na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, początek o godz. 15.00 w kościele.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z „Koła misyjnego” zapraszają na inscenizację misyjną „Róże św. Tereski”, a w przyszłą niedzielę na kiermasz misyjny.
 4. Prosimy o pomoc w rozniesieniu kopert „wypominkowych”. Wypełnione czytelnie kartki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 5. W przyszłą niedzielę taca na cele remontowe w parafii.
 6. Rozpoczęliśmy „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w salce na pierwszym piętrze.
 7. 24 października, w czwartek, VI ogólnopolski dzień modlitw Żywego Różańca. Zapraszamy tego dnia na wieczorne nabożeństwo różańcowe wszystkich członków Róż Różańcowych.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam, zapraszają na comiesięczną modlitwę Różańcową w sobotę, 26 października w intencji Ojczyzny, TV TRWAM i Radia Maryja, a w niedzielę 27.X., o godz. 16.00 na Mszę św. w w/w intencjach.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Hieronim Sawa; módlmy się w jego intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...