lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

XXII Niedziela Zwykła – 01 września 2019

 

 1. Dziś przypada  rocznica wybuchu II wojny światowej. Dzisiejszą modlitwą obejmujemy wszystkie ofiary tego czasu. Wiele materiałów na ten temat znajdziemy w bieżącym numerze tygodnika „Niedziela”. Polecajmy Bogu sprawę pokoju w świecie.  
 2. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Rozpoczynający się rok szkolny pragniemy zawierzyć Panu Bogu. Msza Święta w tej intencji jutro o godz. 8:00. Zapraszamy uczniów i całe grono pedagogiczne.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 udzielimy dzieciom błogosławieństwa z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Wieczorowej Nabożeństwo w intencji powołań Kapłańskich i Zakonnych, piątek o godz. 18:00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Jezusowemu i spotkanie Arcybractwa Straży NSPJ. Spowiedź od godz. 17:30 , w sobotę adoracja po Mszy Świętej porannej do godz. 9:00 i Msza Święta w intencji członków KŻR i ich rodzin, z konferencją formacyjną.
 5. Organizujemy wyjazd na ogólnopolskie wydarzenie modlitewne "POLSKA pod KRZYŻEM", które odbędzie się we Włocławku, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Planowany wyjazd w piątek 13 września w godz. porannych do Lichenia, w sobotę udział w wydarzeniu i  nocny powrót do Lublina . Koszt 160 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do 6 września włącznie.
 6. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W nich wiele materiałów na temat II wojny światowej i o tym jak rodzice mogą przeciwdziałać źle rozumiane edukacji seksualnej w naszych szkołach i przedszkolach a nawet w żłobkach.
 7. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „Fundusz wspierania Nauki chrześcijańskiej”.
 8. W przedsionku kościoła z dobrodziejstwa Edycji Św. Pawła można otrzymać za darmo Słowo Życia - „Ewangelię na każdy dzień”.
 9. Zapraszamy dorosłych-ludzi młodych, do śpiewania w naszym CHÓRZE PARAFIALNYM. Pierwsze spotkanie powakacyjne 03 września, we wtorek, o godz. 19.15, w salce parafialnej. Kontakt z organistką, siostrą Małgorzatą.
 10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dK

c/ w sobotę wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Małgorzata Drozd, Stanisława Czubak, Stanisław Michalec, Michalina Trawińska i Regina Gołębiowska; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...