lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

XXV Niedziela Zwykła

22 września 2019

 

  1. Dzisiaj przeżywamy tzw. „BIAŁĄ NIEDZIELĘ”, na którą serdecznie zaprasza Kanclerz WSEI Teresa Bogacka wraz z pracownikami uczelni. Na placu przy kościele od 8.00 do 14.00 jest możliwość skorzystania z bezpłatnego badania. Szczegóły na plakatach.
  2. Siostry Służebniczki zapraszają dzieci do „Ogniska Misyjnego”. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 w Domu Katechetycznym.
  3. Dzisiaj harcerze z 9 Drużyny lubelskiej prowadzą kiermasz ciast. Zysk ze sprzedaży przeznaczą na obóz zimowy i rozwój Drużyny.
  4. W sobotę, 28 września o godz. 15.00 Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata. W NASZEJ PARAFII SPOTKAMY SIĘ NA SKRZYŻOWANIU UL. HUTNICZEJ Z ŁĘCZYŃSKĄ (przy przystanku MPK na PRZYJAŹNI). 
  5. W najbliższą środę – 25 września, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W przyszłą niedziele ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na prace remontowe w naszej parafii .
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

b/ w piątek wspomnienie męczenników św. Wincentego a Paulo, prezbitera

c/ w sobotę wspomnienie św. Wacława, męczennika.

  1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Ryszard Grabowski, Lilianna Sosińska, Marian Sobczyk, Teodozja Wójcik, Joanna Michałowska, Maria Wójcik i Piotr Jakubowski; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….


Zapowiedzi przedślubne 08.09. 2019 r.

 

Kucio Przemysław, kawaler z parafii w Nasutowie

i Katarzyna Błaszczak, panna z parafii tutejszej

 

Gąsior Piotr Władysław, kawaler z parafii tutejszej

i Siwiec Alicja Dorota, panna z parafii „św. Mikołaja” w Lublinie

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...