lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

  1. Dzisiaj dziękujemy za obecność i świadectwo członkom Legionu Maryi. Bardzo zachęcam do podjęcia tego wezwania, szczególnie tych, kto myśli, że się nie nadaje dla tego dzieła.
  2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z remontem kościoła parafialnego. Bóg zapłać za hojność.
  3. Ogłaszamy październikowy konkurs na wykonanie „Rodzinnego Różańca”. Technika i wykonanie zależą od waszej inwencji. Podpisany Różaniec przynosimy do zakrystii lub do katechetów. Konkurs trwa do 25 października. Szczegóły na plakacie.
  4. We wtorek rozpoczniemy miesiąc różańcowy w tym roku jest to NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY przeżywany pod hasłem: " OCHRZCZENI I POSŁANI"Ważne, aby ten czas pogłębił naszą świadomość, że chrześcijaństwo z natury swojej jest misyjne. Wiara pogłębia się, gdy jest przekazywana.Pamiętajmy w modlitwie o misjonarkach i misjonarzach . Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30 
  5. W tym tygodniu przypada I Środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. We środę o godz. 16.30 nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa i Msza święta zbiorowa, w czwartek po wieczornej mszy św. adoracja w intencji powołań Kapłańskich, Zakonnych i Misyjnych, a w piątek spowiedź od godz. 17.00, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Arcybractwa Straży NSPJ. W sobotę poorana Msza wynagradzająca i adoracja I sobotnia. O godz. 9:00 Msza Św. z konferencją dla KŻR, w niedziele o 10.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  6. W sobotę o godz. 15.00 zapraszamy do kaplicy przy ulicy Brzegowej na odpust w cześć św. Faustyny Kowalskiej.
  7. 12 października organizowana jest pielgrzymka do Przeworska, Markowej i Jarosławia. Koszt 70 złoty. Zapisy u p. Grażyny Kolasińskiej lub w zakrystii.
  8. W przyszłym tygodniu taca na potrzeby Seminarium Duchownego.
  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dK.

b/ we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK.

c/ w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika i diakona.

d/ w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy

  1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Halina Ciemińska, Henryka Kyć, Halina Kosior i Marian Antoniak; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….


Zapowiedzi przedślubne 29.09. 2019 r.

 

Zbigniew Husiński z parafii św. Michała w Witulinie

I Anna Chmiel Husińska z parafii tutejszej

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...