1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.30, dzieci z naszej parafii wyruszą z „Kolędą Misyjną”, niosąc: Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa, życzenia oraz błogosławieństwo. Zebrane ofiary będą przeznaczone na Papieski Projekt Misyjny „DZIECIOM W AMAZONII”.
 2. Jutro, w poniedziałek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że mamy obowiązek uczestniczenia na tej uroczystości. Tego dnia jest tradycja święcenia kredy, którą zwyczajowo w święto Trzech Króli na drzwiach wejściowych, w domach katolickich piszemy litery: C+M+B oraz datę bieżącego roku. Litery te są skrótem od łacińskiego życzenia Christus Mansionem Benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi). W kruchcie będzie można nabyć pakiety z kredą i kadzidłem.
 3. Z woli Księdza Arcybiskupa, z dniem 1 stycznia ks. Mirosław Flak jest wikariuszem w naszej parafii, a ks. Artur Potrapeluk jest zwolniony z urzędu wikariusza i przeznaczony jest do posługi krajowego koordynatora wspólnot „Odnowy w Duchu Świętym” i pozostaje jako rezydent w naszej parafii.
 4. Spotkania opłatkowe grup duszpasterskich:
 • W środę 7 stycznia o godz. 15.00 Wspólnota „Św. Józefa”.
 • w niedzielę 12 stycznia Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 15.00 
 • w sobotę 18 stycznia Legion Maryi i Rodzina Radia Maryja o godz. 15.00
 1. Zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie w kościele, w poniedziałek 6 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.
 2. Do jutra włącznie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Dzieci moje! Biskup Stefan Wyszyński Ordynariusz Lubelski 1946-'49”.
 3. Mieszkańców naszego Miasta serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się 6 stycznia o godz. 11. na Placu Zamkowym. Zakończy procesją i Mszą św. w archikatedrze lubelskiej o godz. 13.00
 1. Wizyta duszpasterska w bieżącym tygodniu :

07.I.2020

wtorek

1530

Gospodarcza 22, 28, 30

08.I.2020

środa

1530

Hutnicza 20, 26, 28

09.I.2020

czwartek

1530

Hutnicza 14, 18, 24

10.I.2020

piątek

1530

Hutnicza 6, 8, 10, 16

11.I.2020

sobota

900

Montażowa 3, 10, 12, 18

1500

Kresowa 2, 4, 8, 10, 12

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej.
 2. W czasie kolędowym kancelaria czynna tylko przed południem od 9.00-10.00. W nagłych przypadkach prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzem.
 3. Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą ulotkę zapowiadającą III Synod w naszej archidiecezji, w której znajdziemy modlitwę oraz treść hymnu synodalnego.
 4. Wraz z początkiem nowego roku tygodnik „Niedziela” ukazuje się w nowej odsłonie – prezentuje nowe działy, ciekawe tematy, uznanych autorów, a także opinie ekspertów i praktyczne porady. Nowy numer tygodnika „Niedzieli” i "Gościa Niedzielnego" jest do nabycia w kruchcie w nowej cenie – 6 zł !!! Jest także nowy numer miesięcznika "EGZORCYSTA".
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – uroczystość Objawienie Pańskie

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Szymańska Zofia, Żmuda Józef, Zapora Janusz, Arendt Jerzy i Mielniczuk Grażyna; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...