lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

Z błogosławieństwem Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Szkoła Formacji Duchowej proponuje wiernym przeżycie za pośrednictwem internetu rekolekcji na zakończenie Wielkiego Postu 2020. Tematem rekolekcji będzie tajemnica Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego jako centrum liturgii Kościoła. Nagrania z czterech kolejnych spotkań rekolekcyjnych (ok. 30 min każde) zostaną opublikowane począwszy od poniedziałku czwartego tygodnia Wielkiego Postu na stronach internetowych Archidiecezji Lubelskiej i Szkoły Formacji Duchowej oraz na kanale YouTube SFD.

 

Tytuł tych rekolekcji trafia w serce, które truchleje na samą myśl, że Jezus gorąco pragnie spożyć tę Paschę ze mną, z Tobą, z Nami! Przecież prawdopodobnie nie będziemy mogli uczestniczyć w celebracjach Wielkiego Tygodnia a zwłaszcza Triduum Paschalnego? Tak, to prawda, ale prawdą jest też to, że Pan gorąco pragnie spożyć tę Paschę z Nami. Ufamy więc, że nie będzie to zwykłe oglądanie nauk rekolekcyjnych, ale faktyczne i głębokie przeżywanie Wielkiego Tygodnia, jakieś wewnętrzne misterium, którego Chrystus dokona z nami

Dzień I - kliknij TUTAJ

Dziś głosimy tajemnicę Wielkiego Czwartku. Głosimy Chrystusa czyli Namaszczonego przez Ojca Duchem Świętym, który jako Jedyny Prorok, Kapłan i Król oddaje się na służbę każdemu człowiekowi, by wyrwać go ze szpon grzechu, śmierci i szatana. Głosimy też nasz udział w Jego namaszczeniu, który na co dzień najłatwiej wypełniać w umywaniu sobie nawzajem nóg. Zapraszamy na wprowadzenie w duchową przygodę.

Dzień II - KLIKNIJ TUTAJ

W dzisiejszym dniu rekolekcyjnym przeżywamy Wielki Piątek i Tajemnicę Krzyża Chrystusa, który adorujemy (podnosimy do ust). Jego Krzyż na mój krzyż - szczególna KOMUNIA z Chrystusem. Co to znaczy "brać swój krzyż każdego dnia i naśladować Chrystusa"? Ale tak bardzo konkretnie co jest moim krzyżem? Co z cierpieniem niewinnych? Dziś jesteśmy jakby ukrzyżowani, bo "przyklejeni" do domów, nie możemy iść tam, gdzie chcemy, robić to, co byśmy chcieli. Codzienne fakty pomagają odkryć sens naszego krzyża, bliskość Ukrzyżowanego i nabrać w Nim życiowych sił. Zapraszamy do przygotowania się do niezwykłej Paschy Chrystusa w tym roku, który mówi do nas: "Gorąco pragnąłem spożyć z wami TĘ Paschę" (Łk 22, 15)

Dzień III - KLIKNIJ TUTAJ

"Gorąco pragnąłem spożyć TĘ Paschę z wami" - mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie rekolekcyjne pomoże Wam spożyć Tę Paschę z Chrystusem, zapewne w sposób duchowy tylko, ponieważ mamy nowe ograniczenia w uczestnictwie wiernych w liturgii (nigdy niespotykane). Może nasze domy czy mieszkania staną się przez to bardziej przestrzenią SACRUM i to jest normalne życie chrześcijańskie. Zapraszamy 

Dzień IV - KLIKNIJ TUTAJ


http://sfd.kuria.lublin.pl

 

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...