• Zgodnie z zarządzeniami Ministra Zdrowia, na Mszy św. w naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć do 80 osób.
  • W niedzielę 26 kwietnia 2020 r. rozpocznie się w XII Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Zaplanowane wydarzenia zakończą się w sobotę 2 maja.
  • Od poniedziałku, 27 kwietnia, Mszą św. o godz.6.45 rozpoczynamy nabożeństwo przygotowujące nas do odpustu parafialnego, które zakończymy w sobotę 2 maja Mszą św. o godz.9.00. Szczegółowy program w gablocie.
  • W przyszła niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii.                      Uroczysta Suma o godz. 11.30. Słowo Boże cały dzień głosi o. Andrzej Derdziuk OFM Cap.Msze Święte jak w każdą niedzielę
  • Od 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30.
  • I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo o g.16:45, a w sobotę po Mszy o godz.6:45. W sobotę o godz.9.00 zapraszamy członków KŻR na Mszę św. z kazaniem formacyjnym.
  • Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja 2020 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w środę – wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK, patronki Europy

b/w sobotę – św. Atanazego, bp i dK