W niedzielę, 4 października 2020 r. o godz. 12.00 rozpoczną się główne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył bp Adam Bab, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji.

Uroczystość przypadnie w szóstą rocznicę intronizacji cudownego obrazu Matki Bożej Latyczowskiej do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, łącząc się z liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej, obchodzonym 7 października.

Doroczne uroczystości w sanktuarium poprzedzi przygotowanie duchowe, które w dniach 1-3 października br. poprowadzi ks. Marcin Grzesiak, dyrektor administracyjny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie i archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.