1. Drodzy parafianie, mając na uwadze pytania związane z pandemią, pragnę was zachęcić do uczestniczenia tak w niedzielnych, jak i w codziennych Mszach świętych. Powierzchnia kościoła pozwala nam na zgromadzenie prawie do 200 osób. Niech Zmartwychwstały Pan pomoże nam przejść z odwagą ten niełatwy czas. Pokarm Słowa i Eucharystii daje życie wieczne, siłę i pokój, którego świat dać nie może. Pamiętajmy o niesieniu pomocy sąsiadom, którzy chorują lub są w podeszłym wieku.
  2. Miesiąc październik jest poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Zapraszamy codzienne na nabożeństwo o godz. 17.30. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi różaniec Maryjny w kościele, w kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w pobożnym stowarzyszeniu i ogólnie, kiedy gromadzi się dla godziwego celu.
  3. Zapraszamy do głosowania na projekt remontu ulic na Tatarach. Jest to projekt obywatelski. Każdy głos jest na wagę złota. Do 28 października trzeba zagłosować. Bez waszej obywatelskiej aktywności dalej będziemy jeździli i chodzili po zniszczonych drogach osiedlowych. Instrukcja do głosowania do pobrania przy wyjściu z kościoła.
  4. Z radością informujemy o tym, że nasi parafianie panowie Zenon Gosek i Tomasz Lewandowski zostali ustanowieniu przez Księdza biskupa Adama Baba nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej. Będą w miarę potrzeb pomagać w udzielaniu Komunii w czasie Mszy Świętej, jak i poza nią, z możliwością nawiedzania chorych z Najśw. Sakramentem w ich domach.
  5. W czwartek, 29.X. o godz. 16.30, w kościele, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. 5 listopada, o godz.18.45, w kościele, spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św
  7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Wilhelmina Bodio, Maria Świerczewska, Irena Siembida i Kazimierz Majewski; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….