1. ROZDARTE SERCA MŁODYCH – BRONIĆ CZY NIE BRONIĆ ŻYCIA
Centrum Duszpasterstwa Młodzieży wraz z TVP3 Lublin współorganizują dwuczęściową debatę młodych, jako odpowiedź na kryzys wywołany obecną sytuacją społeczną. Celem jest spotkanie się z młodymi on-line, wysłuchanie ich, umocnienie, odpowiedź na trudne pytania zagubionych oraz szukanie dróg dotarcia i dialogu z młodymi popierającymi aborcję i agresywnie odrzucającymi nauczanie Kościoła. Zostaną również przedstawione merytoryczne argumenty i życiowe przykłady, które mogą być pomocne dla katechetów i kapłanów w pracy z młodymi. Planowane są cztery spotkania. Zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowanych wydarzeniach, prosimy o zaproszenie parafian, a zwłaszcza młodych, także podczas katechezy.

PLAN SPOTKAŃ:
Piątek, 27.11 w godz. 14.00-14.50 - na żywo w TVP3 Lublin - panel ekspertów – „Człowiek. Wolność i odpowiedzialność”. Wypowiedzi: lekarza, psychologa, teologa w trzech panelach: Życie dziecka. Życie kobiety. Aborcja czy przyjęcie życia.

Piątek, 27.11 w godz. 19.00-20.30 – na żywo w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży – poszerzony panel ekspertów. Kontynuacja spotkania telewizyjnego z nowymi gości m.in. ks. bp. Adamem Babem, możliwość zadawania pytań i dyskusji on-line. Spotkanie będzie transmitowane live na profilu CDM:
Link bezpośrednio do transmisji live:

- Piątek, 4.12 w godz. 14.00-14.50 – na żywo w TVP3 Lublin – „Spór o aborcję - debata młodych”. Spotkanie młodych obrońców życia z lubelskimi aktywistami i uczestnikami ostatnich protestów. Pragniemy zadać w studio pytania wykrzykiwane na protestach i poszukać na nie odpowiedzi.

Piątek, 4.12 w godz. 19.00-20.30 – na żywo w CDM – Webinarium dla młodych – „Rozdarte serca młodych. Spór o aborcję”. Link do tego spotkania live prześlemy w przyszłym tygodniu. Webinarium poprowadzą Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak - małżonkowie i rodzice czterech córek, członkowie zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, doradcy życia rodzinnego. Od lat zaangażowani w troskę o ochronę życia dzieci nienarodzonych oraz w pomoc charytatywną dla samotnych matek i rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. Promują pozytywną edukację pro-life, m.in. organizują konkursy dla dzieci, młodzieży i studentów oraz webinary o rozwoju dziecka przed narodzeniem i o problemie aborcji. W ostatnim czasie prowadzili szkolenia dla różnych diecezji oraz dla szkół licealnych z różnych części Polski.

Projekt przygotowywany jest z inicjatywy ks. bp. Adama Baba przy współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz Ruchem Światło-Życie.
Po spotkaniach nagrane materiały będą dostępne na profilach CDM.

2. MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE CDM
Zachęcamy do polubienia, zaglądania na profile CDM i przekazanie poniższych linków młodym podczas katechezy:

Media społecznościowe w rejonach duszpasterskich:
Polecamy również powstające rejonowe profile duszpasterstwa młodzieży:

3. KOMUNIKACJA Z MŁODYMI
W celu lepszego kontaktu z młodymi w parafiach, a szczególnie ze wspólnotami, grupami i liderami młodych, Rejonowi Duszpasterze Młodzieży tworzą listę kontaktów, dzięki której, za zgodą wyżej wymienionych, będziemy komunikować się z kapłanami pracującymi z młodymi oraz usprawnimy przekazywanie informacji młodym.

4. PROJEKT WODA ŻYWA
Dziękujemy Wspólnocie Jordan za poprowadzenie w minioną sobotę spotkania on-line na temat przygotowania do bierzmowania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a zwłaszcza wymianę doświadczeń na temat pracy z bierzmowanymi i przygotowaniem do sakramentu w czasie pandemii.

Z modlitwą
ks. Damian Szewczyk