lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

I Niedziela Adwentu Ogłoszenia Duszpasterskie

29 listopada 2020 r.

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy  Adwent, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Czas Adwentu to radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, ma on potrójny wymiary: pierwszy jest historyczny – wspominamy narodzenie Chrystusa w Betlejem, drugi to oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów i trzeci, między pierwszym i drugim, to przyjście Pana w Słowie, w sprawowanych sakramentach i w wydarzeniach historii naszego życia.
  2. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. wotywnej o NMP, zwanej Roratnią. Według tradycji ma ona poprzedzać wszystkie Msze święte, aby pobudzić w nas ducha czuwania. Sprawowana będzie codziennie o godz. 6:00 (oprócz niedziel). Zachęcamy dzieci i młodzież do podjęcia adwentowego wysiłku. Szczególnie tych, kto przygotowuje się do I Komunii Świętej i do Bierzmowania. Przynosimy ze sobą świece lub lampiony adwentowe.
  3. Zachęcamy do podjęcia w tym czasie wyrzeczeń i postanowień – np. zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie. Za ławkami wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie na czas określony lub na całe życie.
  4. W tym roku z powodu pandemii opłatek nie będzie roznoszony do naszych mieszkań. Można go nabywać od dnia dzisiejszego przy wyjściu z kościoła. Kondycja finansowa naszej parafii jest b. słaba. Coroczne ofiary składane z okazji „Opłatka” w znacznej mierze pokrywały koszty ogrzewania kościoła. Jeszcze raz dziękujemy za zrozumienie i hojność.
  5. Można również nabywać już świece bożonarodzeniowe Caritas, wspomagając działa miłosierdzia.
  6. Od przyszłej niedzieli można przynosić produkty żywnościowe, z których powstaną świąteczne paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym - przeznaczone są na Seminarium Duchowne.
  8. I Środa miesiąca, nabożeństwo do św. Józefa o godz. 16.30. I Czwartek miesiąca, po Mszy św. porannej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. I Piątek miesiąca z nabożeństwem o godz. 16.45. I Sobota miesiąca: poranna Msza św. wynagradzająca i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 9.00, następnie Msza św. z kazaniem formacyjnym dla członków KŻR.
  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

w poniedziałek święto Andrzeja Apostoła

w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

10. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Eugeniusz Sapuła, Ryszard Pasierbiak, Jadwiga Kuwałek, Czesława Skoczylas, Marian Kuna, Tadeusz Mściszewski, Anna Rola; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...