lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

II Niedziela Adwentu

06 grudnia 2020 r.

 

  1. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. wotywnej o NMP, zwanej Roratnią. Według tradycji ma ona poprzedzać wszystkie Msze święte, aby pobudzić w nas ducha czuwania. Sprawowana będzie codziennie o godz. 6:00 (oprócz niedziel). Zachęcamy dzieci i młodzież do podjęcia adwentowego wysiłku. Szczególnie tych, kto przygotowuje się do I Komunii Świętej i do bierzmowania. Przynosimy ze sobą świece lub lampiony adwentowe.
  2. Zachęcamy do podjęcia w tym czasie wyrzeczeń i postanowień – np. zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie. Za ławkami wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie na czas określony lub na całe życie.
  3. W tym roku z powodu pandemii opłatek nie będzie roznoszony do naszych mieszkań. Można go nabyć przy wyjściu z kościoła. Coroczne ofiary składane z okazji „Opłatka” w znacznej mierze pokrywają koszty ogrzewania kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i hojność.
  4. Można również nabyć już świece bożonarodzeniowe Caritas, wspomagając działa miłosierdzia.
  5. Prosimy o przynoszenie produktów żywnościowych, z których powstaną świąteczne paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
  6. Ofiary złożone w dniu dzisiejszym do puszek wspomogą fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
  7. We wtorek, 08 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy o godz. 12.00, do kościoła, na nabożeństwo „Godzina
  8. łaski”.
  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: a) w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dKb) we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: Msza św. o 6.00, 9.00 i o 18.00c) w czwartek wspomnienie NMP Loretańskiej
  1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Jan Makuch, Celina Borkowska, Krystyna Misztal i Halina Próchniak; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...