lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 

 1. Ze względu na charakter  dzisiejszej niedzieli, zapraszamy do kościoła na godz. 15.00, aby w sposób uroczysty, w Godzinie Bożego Miłosierdzia,  pomodlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po wspólnej modlitwie poślemy zwiastunów Miłosierdzia Bożego, aby dzisiaj apostołowali  na terenie naszej parafii.
 2. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek, przeznaczone są na „Fundusz Caritas”.
 3. Dzisiaj odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20.05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
 4. W pierwsze środy każdego miesiąca, rozpoczniemy odprawianie nabożeństwa do św. Józefa, początek o godz. 16.30. Natomiast nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w pierwsze środy każdego miesiąca będzie odprawione po porannej Mszy Św.
 5. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa. W sobotę po porannej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu, a o godz. 9.00 Msza św. w intencji członków KŻR i ich rodzin, z nauką formacyjną.
 6. 03 maja w ramach odpustu parafialnego organizujemy „Festyn Rodzinny” dla naszej parafii, po Mszy św. o godz.12.00. Prosimy o wspólne zaangażowanie się w to nowe wydarzenie. A zatem prosimy:                                                                                                a/ o pomoc w przygotowaniu pierogów przez drogie nam parafianki. Rozegramy konkurs na najbardziej smaczne pierogi, dla zwycięzcy prezent.

b/ o pomoc w przygotowaniu ciast. Rozegramy konkurs na najlepsze ciasto, dla zwycięzcy prezent.

Pierogi i ciasta będą sprzedawane za datki ofiarne, a dochód przeznaczymy na pokrycie kosztów festynu.

c/ o pomoc w zorganizowaniu urządzeń do grillowania kiełbas i mięs oraz osób, które będą je obsługiwały.

d/ o przynoszenie zabawek, słodyczy, książek, sprzętu sportowego, i innych rzeczy dla przeprowadzenia loterii fantowej. Wszystko można złożyć w zakrystii u s. Kanizji.

Wszyscy chętni do pomocy niech zgłoszą swoją gotowość do zakrystii lub biura parafialnego. Dla dzieci i dorosłych przewidujemy super atrakcje – dmuchawce (zjeżdżalnię i zamek), różne konkursy i loterię fantową oraz przyjazd wozu strażackiego. Będzie również czas na słuchanie dobrej muzyki i wspólną zabawę.

 1. W piątek 03 maja odpust parafialny, porządek Mszy św.: 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00
 2. W piątek, 03 maja, o godz. 19.00, kolejne spotkanie w ramach „Kursu przedmałżeńskiego”.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Prosimy zelatorów o przyniesienie list pielgrzymów do Loreto, w sobotę na Mszę św. o godz. 9.00.
 5. Młodzież naszej parafii szkolną i studencką, zapraszamy 01 czerwca na „Ogólnopolskie Spotkanie Młodych” w Lednicy. Wyjazd 30 czerwca o 23.00, powrót 02 czerwca w godzinach porannych. Zapisy w zakrystii i u s. Adaminy. Koszt wyjazdu 110 złotych.
 6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pomoc dla Seminarium Duchownego.
 7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Stefan Gomoła, Donata Durczak, Jan Kostecki, Halina Mazur ; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...