XXI Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019

1. Jutro przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Tego dnia będziemy dziękować za JEJ obecność w naszym narodzie, będziemy także przepraszać  za wszelkie zniewagi jakie w ostatnim czasie dokonały się w Polsce wobec Chrystusa i Jasnogórskiego wizerunku Maryi. Msze Święte o godz. 6.45 9.00 i 18.00, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy poprowadzą Legioniści, dziękując min. za 20 lat ich obecności w naszej diecezji. W tym dniu pamiętajmy również o naszych Siostrach Służebniczkach w 34 rocznicę ich przybycia do naszej parafii.
  2. Regia Legionu Maryi z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, w dniach 13-14 września, koszt 110 zł.                   Zapisy: Anna Gołaś – tel. 663 941 098
  3. W sobotę 31 sierpnia parafia p.w. „Św. Krzyża” organizuje Dekanalną Pieszą Pielgrzymkę do Wąwolnicy.  Zapisy  w kancelarii parafialnej, lub zakrystii, koszt 15 złotych. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy w dniu 1 września na główne Uroczystości 41 rocznicy Koronacji Cudownej Figury MB Kębelskiej. Koszt 25 złotych. Zapisy włącznie do 28 sierpnia.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuję wyjazd do Torunia na„XI DZIĘKCZYNIENIE W RODZINIE” w dn. 6-7 września z noclegiem w Toruniu . Koszt 160 zł, zapisy w zakrystii i u p. Grażyny Kolasińskiej.
  1. Parafia pw. „Św. Maksymiliana Kolbe” w Lublinie zaprasza na pielgrzymkę do Wilna, w terminie 27-29 września. Informacja szczegółowa na plakacie w gablocie parafialnej.
  2. Pragniemy zorganizować wyjazd na ogólnopolskie wydarzenie modlitewne "POLSKA pod KRZYŻEM", które odbędzie się we Włocławku, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Planowany wyjazd w piątek 13 września w godz. porannych do Lichenia, w sobotę udział w wydarzeniu i  nocny powrót do Lublina . Koszt 160 zł. Prosimy zgłaszać chęć udziału jak najszybciej, gdyż musimy potwierdzić noclegi w Licheniu !!!!
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o 6.45, 9.00 i o 18.00.

b/ we wtorek wspomnienie św. Moniki

c/ w środę wspomnienie św. Augustyna, bp i dK

d/ w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Barbara Woźniak, Marta Biernacka, Anna Chursan; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

liwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.