Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej – SMAL – to cykliczne wydarzenie odbywające się w sierpniu w Garbowie. Jest to czas poznawania Pana Boga, modlitwy, wyciszenia, słuchania Bożego Słowa, ale także czas zabawy, koncertów i integracji.

W tym roku spotkanie odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia pod hasłem „Uwolnij się!„.

Konferencje głosił będzie Pan Jacek Pulikowski, a ich treść będzie nawiązywała do budowania dobrych relacji międzyludzkich, poczucia własnej wartości oraz wolności. Pan Jacek specjalizuje się w konferencjach i warsztatach na temat relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną.

Gośćmi spotkania będą dwa zespoły muzyczne: Wyrwani z Niewoli oraz Exodus15.

Program spotkania, szczegóły dotyczące zapisów i inne informacje są na stronie: www.smal.lublin.pl

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Dudzińskiego wraz z członkami Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Wspomóżmy ich działalność hojną jałmużną.
  2. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuję wyjazd do Torunia na „XI DZIĘKCZYNIENIE W RODZINIE” w dn. 6-7 września z noclegiem w Toruniu . Koszt 160 zł, zapisy u p. Grażyny Kolasińskiej lub w zakrystii
  1. W sobotę 31 sierpnia parafia p.w. „Św. Krzyża” organizuje Dekanalną Pieszą Pielgrzymkę do Wąwolnicy.  Zapisy  w kancelarii parafialnej, lub zakrystii, koszt 15 złotych. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy w dniu 1 września na główne Uroczystości 41 rocznicy Koronacji Cudownej Figury MB Kębelskiej. Koszt 25 złotych.
  2. W najbliższą sobotę o godz. 1030 organizujemy wyjście do kina „BAJKA” na wyjątkowy film „ TAJEMNICA OJCA PIO”: to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Koszt biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii
  3. W przyszłą niedziele taca przeznaczona będzie na cele remontowe naszego Kościoła.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ we wtorek wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła

b/ w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża

c/ w czwartek NMP Królowej

d/ w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła

1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Wacława Rycaj, Danuta Ciołek i Jolanta Kamińska; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

PIELGRZYMKA

do Sanktuarium w Wąwolnicy

na 41 rocznicę Koronacji Cudownej Figury

Matki Bożej Kębelskiej

1 września 2019 r.

Godz. 9.45 – zbiórka i wyjazd do Sanktuarium

Godz. 1200 SUMA PONTYFIKALNA pod przewodnictwem

ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza

Godz. 1400 Odprowadzenie Cudownej Figury MB do Kaplicy

Koszt: 25zł /os.

Zapisy – zakrystii lub w kancelarii parafialnej

• W najbliższą sobotę o godz. 1030 organizujemy wyjście do kina „BAJKA” na wyjątkowy film „ TAJEMNICA OJCA PIO” to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Koszt biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii .