lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

  1. Gościmy w naszej parafii seminarzystów z Misyjnego Seminarium „Redemptoris Mater” w Warszawie, dziękujemy za świadectwo. Wspomóżmy ich hojną jałmużną.
  2. Jutro, 11 listopada przypada rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o 6:45, 9:00 -w intencji Ojczyzny i o 18:00 . Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  3. Pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Szczególnie w listopadzie, m.in. poprzez nabożeństwo wypominkowe, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Karty na wypominki można jeszcze składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na inwestycje remontowo-budowlane w naszej parafii.
  4. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny” .
  5. Kontynuujemy „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w salce na pierwszym piętrze.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16 organizujemy wspólne wyjście do kina Bajka na film „Nieplanowane”. To autentyczna historia nawrócenia Abby Johnson – kobiety, z dyrektora kliniki aborcyjnej na działaczkę pro-life. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt biletu jedyne 12 złotych.
  7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na budownictwo sakralne.
  8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bp

b/ we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, bp i męczennika

c/ w środę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

  1. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Janina Jędrosz; módlmy się w jej intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….
  2. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Paweł Niedziałek, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Korbela, panna z parafii pw. ”Świętej Rodziny” w Lublinie.

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...