lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Serdecznie witamy o. Andrzeja Derdziuka OFM Cap., który cały dzień głosi nam Słowo Boże.

2. Zgodnie z zarządzeniami Ministra Zdrowia, na Mszy św. w naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć do 80 osób. Zachęcamy do uczestniczą we Mszy św. w ciągu tygodnia, aby nie zatracić głębokiej relacji z Chrystusem w Słowie i w Najświętszej Eucharystii.

3. Od 1 maja rozpoczęliśmy codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
4. I czwartek miesiąca, proszę was o modlitwę w intencji nowych charyzmatycznych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych. Zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po porannej Mszy św. a zakończy nabożeństwem majowym.
5. W piątek przypada dzień imienin abpa Stanisława Budzika. W modlitwie pamiętajmy o Solenizancie. Tego dnia przypada uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Prosimy w dniu Dobrego Pasterza o podjęcie akcji modlitewnej za księży posługujących w naszej parafii. Bardzo potrzebujemy waszego wsparcia. Po Mszy św. proszę podejść do ambony i z wazy wylosować imię kapłana, którego przez rok czasu ogarniecie modlitwą. 
7. Przez panującą pandemię nie mogliśmy podjąć modlitwy za dzieci nienarodzone, którym grozi śmierć z powodu aborcji. Przy wyjściu z kościoła leżą gotowe deklaracje. Proszę je zapełnić , pozostawić w zakrystii lub skontaktować się sms-em z p. Anią Jargiło /508 572 728/
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
a/ w poniedziałek wspominamy św. Floriana męczennika
b/ w środę święto Apostołów Filipa i Jakuba 
b/ w piątek uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej
9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: Halina Januszewska-Kwiatuszewska, Jerzy Jabłoński i Beata Rodak, módlmy się w ich intencji i za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...