1.    Witamy s. Terezjanę – nową organistkę, życzymy jej dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie parafialnej i wielu natchnień od Ducha Św. w służbie Bożej.

2.    W środę 26 sierpnia w dniu N.M.P. Częstochowskiej przypada 35 rocznica pobytu i posługi Sióstr Służebniczek Dębickich. Życzymy wielu łaski Bożych, kochanym Siostrom, na dalsze lata posługiwania w naszej parafii.

3.    Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Caritas naszej diecezji.

4.    Bardzo prosimy o to, aby załatwianie spraw związanych z pochówkiem rozpoczynać od kontaktu z księdzem w kancelarii parafialnej, a nie od zakładu pogrzebowego!!! Po pierwsze: jest zawsze możliwość sprawowania liturgii w naszym kościele, bez ograniczenia czasowego, co do dnia pogrzebu i ilości osób uczestniczących w liturgii. Po drugie: w wypadku kremacji Msza św. musi być sprawowana przy ciele umarłego. Ci, którzy twierdzą, że tak nie jest wprowadzają was w błąd. Prochy ludzkie jedynie odprowadzamy do grobu. Musimy skończyć z tym złym porządkiem pochówku w przypadku kremacji, która nota bene jest najgorszym wyjściem, jeżeli chodzi o pogrzeb osoby wierzącej. Po trzecie: kościół parafialny jest najwłaściwszym miejscem pożegnalnej liturgii dla osób, które tutaj się modliły i brały udział w życiu wspólnoty. Po czwarte:  wielu sąsiadów i przyjaciół w wieku sędziwym mieszkających na terenie parafii będzie mogła uczestniczyć w tym nabożeństwie.

5.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na „Dziękczynienie w Rodzinie”. Po drodze nocleg w Licheniu. Wyjazd w piątek, 04 września!!! Zapisy i informacje u p. Grażyny Kolasińskiej lub w zakrystii.

6.    Uroczystości odpustowe w Wąwolnicy 5-6 wrzesień. Organizujemy pielgrzymkę autokarową 6 września, zapisy w zakrystii, koszt 30 złotych od osoby.

7.    Ofiary na kwiaty do kościoła prosimy składać do skarbony przy obrazie „Jezusa Miłosiernego”

8.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a)    w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła

b)    w środę uroczystość N.M.P. Częstochowskiej: Msza św.: 6.45, 9.00 i 18.00

c)     w czwartek wspomnienie św. Moniki

d)    w piątek wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK

e)    w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

6.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli po nagrodę do Pana: Mieczysław Ziółkowski, Marian Kozak, Marianna Smolak i Halina Duchownik; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….