1. Siedem dni przed Wielkanocą Kościół wspomina triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Jest to dzień inicjujący Wielki Tydzień — podczas którego cała pobożna uwaga wiernych, ich myśli i uczucia skierowane są na mękę Chrystusa. Wjazd Chrystusa do Jerozolimy poprzedzony wskrzeszeniem Łazarza jest zapowiedzią radości paschalnej. W nabożeństwie święta radość tego wydarzenia przeplata się z powagą męki oczekującej Chrystusa.  Niech wyrazem takiego ukierunkowania naszych uczuć będzie dobrowolny post, który zachowamy aż do Paschy Chrystusowej.
  2. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy w poniedziałek i wtorek, w godzinach przedpołudniowych.
  3. Prosimy o dyscyplinę dotyczącą sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiadamy codziennie, przed i po Mszy św., włącznie do Wielkiej Środy.
  4. Triduum Paschalne świętujemy w następującym porządku:

Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej – 17.00 i 19.00

Wielki Piątek: Jutrznia – 8.00; Droga Krzyżowa – 15.00; Liturgia Męki Pańskiej – 17.00 i 19.00

Wielka Sobota: Jutrznia – 8.00; Poświęcenie pokarmów – 8.30 do 12.00, na placu, przed kościołem, co pół godziny.

Liturgia Wigilii Paschalnej – 20.00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: 6.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy: Msze św. w porządku niedzielnym.

1. W Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły Post.
  2. Poświęcenie pokarmów w kaplicy na Brzegowej o godz. 10.00., w Wielką Sobotę.
  3. W kruchcie kościoła można jeszcze nabyć baranki paschalne i paschaliki. Złożone ofiary są przeznaczone na wspomożenie paschalnych akcji charytatywnych diecezjalnej „Caritas”.
  4. Dziękujemy za złożone dary żywnościowe i jałmużnę wielkopostną. Przygotowaliśmy 60 paczek wielkanocnych dla najuboższych z naszej parafii.
  5. Konferencja dla Rodziców i Chrzestnych, którzy w święta pragną ochrzcić swoje dziecko  w poniedziałek o godz. 19.00. Sakramentu Chrztu Św. udzielamy w pierwszy i drugi dzień świąt.
  6. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Karol Dzwonkowski i Justyna Grabowska ; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….