lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 

 1. Przypominamy o tym, że Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
 2. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę  o godz. 16.00.
 3. Zakupiliśmy dla parafii cztery nowe mikrofony, końcówkę mocy do wzmacniacza, zamontowaliśmy głośniki zewnętrzne i kolejną kamerę. W najbliższych dniach wymieniamy w części mieszkalnej Sióstr 18 okien. Koszt tych inwestycji to bez mała 40.000 złotych. Dzisiaj dziękujemy za waszą hojność; również za ofiary, które wpływają na konto parafialne.
 4. I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja, modlimy się o nowe, święte i liczne powołania. W piątek o godz. o godz. 16.30 adoracja i modlitwy, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzającej Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie zniewagi, profanacje i bluźnierstwa dokonane przez ludzi. W sobotę po porannej Mszy św . w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi,  adoracja do godz. 9.00 i Msza św. dla KŻR, z nauką formacyjną.
 5. W sobotę przypada rocznica święceń biskupich biskupa Adama Baba, prosimy o modlitwę w jego intencji.
 6. Centrum dziennego pobytu dla seniorów, przy naszej parafii ogłasza nowy nabór. Jest jeszcze pięć wolnych miejsc. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. 28 czerwca o godz. 19.00, księgarnia św. Pawła, przy ul. Królewska 6, zaprasza na spotkanie z s. Benedyktą K. Bauman i na koncert chóru Gospeople. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. 
 8. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy u Księży przewodników grup trwają do 15 lipca. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl. Koszt pielgrzymki wynosi 40 zł wpisowe + 40 zł przejazd autokarem. W parafii lub przez stronę internetową pielgrzymki można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
 9. Zapowiedzi przedślubne:

a/Piotr Lenart, kawaler z parafii tutejszej i Emilia Agnieszka Borawska, panna z Lublina

b/ Frączek Piotr Krzysztof, kawaler z parafii tutejszej i Kwiek Natalia Angelika, panna z parafii w Wilczopolu

c/ Michał Daniluk, kawaler z Białej Podlaskiej i Wolak Karolina, panna z parafii tutejszej

d/ Krzysztof Pydyś, kawaler z parafii tutejszej i Daria Radkowska, panna z parafii tutejszej

e/ Kamil Jan Brzozowski, kawaler z Dysa i Katarzyna Agnieszka Dąbrowska, panna z parafii tutejszej

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i m.

b/ we wtorek, uroczystość św. Piotra i Pawła, App : Msza św. o 6.45, 9.00

     i 18.00.

c/ w sobotę, święto św. Tomasza Apostoła; w katedrze NMP Płaczącej  o godzinie 19.00 – MSZA ŚWIĘTA PONTYFIKALNA

– przewodniczy i słowo Boże głosi Ks. Bp Stanislav Stolárik, biskup diecezji rożnawskiej (Słowacja). Po Mszy św. -  PROCESJA RÓŻAŃCOWA ulicami miasta.

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Tadeusz Abramek, Krzysztof Łabiga, Maria Dybała, Henryk Gąszcz; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

  XIII Niedziela Zwykła

  • czerwca 2021 r.

   

  1. Przypominamy o tym, że Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
  2. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Zakupiliśmy dla parafii cztery nowe mikrofony, końcówkę mocy do wzmacniacza, zamontowaliśmy głośniki zewnętrzne i kolejną kamerę. W najbliższych dniach wymieniamy w części mieszkalnej Sióstr 18 okien. Koszt tych inwestycji to bez mała 40.000 złotych. Dzisiaj dziękujemy za waszą hojność; również za ofiary, które wpływają na konto parafialne.
  4. I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja, modlimy się o nowe, święte i liczne powołania. W piątek o godz. o godz. 16.30 adoracja i modlitwy, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzającej Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie zniewagi, profanacje i bluźnierstwa dokonane przez ludzi. W sobotę po porannej Mszy św . w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi,  adoracja do godz. 9.00 i Msza św. dla KŻR, z nauką formacyjną.
  5. W sobotę przypada rocznica święceń biskupich biskupa Adama Baba, prosimy o modlitwę w jego intencji.
  6. Centrum dziennego pobytu dla seniorów, przy naszej parafii ogłasza nowy nabór. Jest jeszcze pięć wolnych miejsc. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. 28 czerwca o godz. 19.00, księgarnia św. Pawła, przy ul. Królewska 6, zaprasza na spotkanie z s. Benedyktą K. Bauman i na koncert chóru Gospeople. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. 
  8. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy u Księży przewodników grup trwają do 15 lipca. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl. Koszt pielgrzymki wynosi 40 zł wpisowe + 40 zł przejazd autokarem. W parafii lub przez stronę internetową pielgrzymki można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
  9. Zapowiedzi przedślubne:

  a/Piotr Lenart, kawaler z parafii tutejszej i Emilia Agnieszka Borawska, panna z Lublina

  b/ Frączek Piotr Krzysztof, kawaler z parafii tutejszej i Kwiek Natalia Angelika, panna z parafii w Wilczopolu

  c/ Michał Daniluk, kawaler z Białej Podlaskiej i Wolak Karolina, panna z parafii tutejszej

  d/ Krzysztof Pydyś, kawaler z parafii tutejszej i Daria Radkowska, panna z parafii tutejszej

  e/ Kamil Jan Brzozowski, kawaler z Dysa i Katarzyna Agnieszka Dąbrowska, panna z parafii tutejszej

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  a/ w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i m.

  b/ we wtorek, uroczystość św. Piotra i Pawła, App : Msza św. o 6.45, 9.00

       i 18.00.

  c/ w sobotę, święto św. Tomasza Apostoła; w katedrze NMP Płaczącej  o godzinie 19.00 – MSZA ŚWIĘTA PONTYFIKALNA

  – przewodniczy i słowo Boże głosi Ks. Bp Stanislav Stolárik, biskup diecezji rożnawskiej (Słowacja). Po Mszy św. -  PROCESJA RÓŻAŃCOWA ulicami miasta.

  1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Tadeusz Abramek, Krzysztof Łabiga, Maria Dybała, Henryk Gąszcz; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...