XXIV Niedziela Zwykła

15 września 2019

1. Dziękuję wszystkim, kto uczestniczył w modlitwie „Polska pod krzyżem”, czy to we Włocławku, czy to w parafii. Mamy nadzieję, że owoce tego narodowego wołania będą obfite.
  2. Młodzież uczęszczającą do klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej, mieszkającą na terenie naszej parafii, zapraszamy do zapisów na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Zapisów można dokonywać
    do 18 września. 18 września o godz. 18:00 w auli domu katechetycznego odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów i rodziców.
  3. Dzisiaj w kaplicy na Brzegowej trzecie parafialne „Dożynki”. Uroczystość rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 11.00, serdecznie zapraszamy.
  4. Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  5. W przyszłą niedzielę tzw. „BIAŁA NIEDZIELA”, na którą serdecznie zaprasza Kanclerz WSEI Teresa Bogacka. Będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego badania, od 8.00 do 14.00, na placu przy kościele. Szczegóły na plakatach.
  6. Siostry Służebniczki zapraszają dzieci do „Ogniska Misyjnego”. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 w Domu Katechetycznym.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek wspomnienie męczenników: św. Korneliusza, papieża i św. Cypriana, biskupa

b/ w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

b/ w piątek wspomnienie męczenników św. Andrzeja Kim Taegona, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

c/ w sobotę święto św. Mateusza Apostoła.

1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Maria Maruszczak, Piotr Wójtowicz, Danuta Jachowicz, Robert Czapla, Ryszard Grabowski, Elżbieta Jarczak i Barbara Krupińska; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Zapowiedzi przedślubne 08.09. 2019 r.

Kucio Przemysław, kawaler z parafii w Nasutowie

i Katarzyna Błaszczak, panna z parafii tutejszej

Gąsior Piotr Władysław, kawaler z parafii tutejszej

i Siwiec Alicja Dorota, panna z parafii „św. Mikołaja” w Lublinie

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.