Ognisko Misyjne

w naszej parafii istnieje od marca 2018 roku i działa w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

Jego działalność ma na celu rozbudzenie w dzieciach wrażliwości misyjnej oraz poczucia solidarności duchowej i materialnej z rówieśnikami oraz misjonarzami na całym świecie.

Poprzez modlitwę i konkretne działania na rzecz misji pomagamy dzieciom w krajach misyjnych poznawać Pana Jezusa i dzielić się z nimi skarbem wiary.

Nasza aktywność obejmuje:

1. Uczestnictwo w spotkaniach grupy – sobota godz. 10.00 – 12.00 – dom parafialny
  2. Modlitwę indywidualną i wspólnotową za misjonarzy i dzieci w krajach misyjnych.
  3. Pogłębianie swojej wiedzy o misjach przez czytanie prasy misyjnej np.: „Świat misyjny”.
  4. Udział w Archidiecezjalnych Kongresach Misyjnych i Misyjnych Wakacjach z Bogiem
  5. Przygotowanie w parafii różnorodnych akcji misyjnych np. Niedziela Misyjna, Kolęda Misyjna, kiermasze misyjne, udział w akcjach ogólnopolskich np. „Piórniki do Afryki”
  6. Przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy Świętej, oraz nabożeństw różańcowych i drogi krzyżowej w duchu misyjnym.

I TY ZOSTAŃ PRZJACIELEM MISJI !

ZAPRASZAMY CIĘ

na spotkania Ogniska Misyjnego w sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym