Program:

Zbiórka o godz. 4,00 przy Kościele MB Królowej Polski Lublin ul. Gospodarcza 7

Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku granicy, Msza Święta / Miejsce Piastowe /

W godzinach popołudniowych przyjazd do Budapesztu ,

Zakwaterowanie pielgrzymów Domu Rekolekcyjnym św. Arnolda , obiadokolacja i odpoczynek po podróży - wieczorne zwiedzanie Budapesztu.

Na ten nocleg warto spakować się w mały podręczny bagaż żeby uniknąć wyjmowania dużych walizek z autokaru.

Dzień 2 30.06.2020r

• śniadanie i wyjazd w kierunku Medziugorja
  • Msza św. Djakovo ( Chorwacja ) Katedra św. Piotra , następnie Mostar – krótki spacer
  • W godzinach wieczornych przyjazd do Medziugorja ,zakwaterowanie pielgrzymów, obiadokolacja i odpoczynek po podróży,

Dzień 3,4,5,6,7 ( 1 – 5 lipiec )

Pobyt w MEDIUGORJU ;

• Codzienna Msza Św. z wieczornym nabożeństwem różańcowym
  • Wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo i na Kriżevac (Droga Krzyżowa)

2 lipca BĘDZIEMY UCZESTNICZYĆ w Objawieniu się Matki Bożej Mirjanie Soldo,

W miarę możliwości: spotkania z Widzącymi, oo. Franciszkanami, Wspólnotami:

Cenacolo, Królowa Pokoju i konferencja u Nancy i Patrica , Tihaljina - kościół Św. Eliasza,

Vitina – o. Petar Ljubcic

Przewidziane wyjazdy w plener: wodospady Kravica; Split, Veprić (chorwackie Lourdes)

– pobyt nad morzem i możliwość kąpieli, w drodze powrotnej

6 lipiec

W godzinach wieczornych przyjazd do Budapesztu ,

Zakwaterowanie pielgrzymów Dom Rekolekcyjny św. Arnolda

Kolacja i nocleg

- Msza św, śniadanie i wyjazd do kraju

- Przyjazd do Lublina w godzinach wieczornych.

Na terenie Polski wyżywienie we własnym zakresie.

Koszt pielgrzymki: 400 zł + 180 euro płatne w autokarze /przy min 40 osobach/

Zaliczkę można wpłacić w zakrystii lub przelewem na konto do 3 tygodni po zapisie:

Numer Konta 29 1240 2470 1111 0010 5997 4845 Bank Pekao – Maciej Morawski

Cena obejmuje: przejazd luksusowym autokarem Scania ILIZAR PB , parkingi, opłata autostrad, ubezpieczenie, opiekę Kapłana i obsługę tłumacza oraz 8 noclegów, śniadania i obiady lub obiadokolacje , opłata za tłumaczenie symultaniczne podczas nabożeństw i spotkań.

Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub u Macieja Morawskiego 664 535 300 lub

Bożenna Bańka 695 500 196

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na listę uczestników jest wpłata 200 zł zaliczki. Wpłatę należy dokonać do 3 tygodni od dnia zgłoszenia, brak wpłaty zaliczki skutkuje usunięciem z listy uczestników pielgrzymki.

• Opłaty w Euro dokonujemy w autokarze
  • osobom zapisanym na pielgrzymkę do Medjugorie sugerujemy wyrobienie w NFZ karty EKUZ
  • z racji letniego terminu pielgrzymki do Chorwacji sugerujemy zabrać z sobą krem z wysokim filtrem oraz nakrycie głowy, okulary
  • podstawową walutą podczas pielgrzymki do Mediugorja są: na Węgrzech forinty , w Chorwacji kuny (dostępne w kantorach) a w Bośni marki ,EURO . ceny w Bośni są nieco niższe od polskich, z kolei chorwackie (szczególnie na wybrzeżu) – nieco wyższe.
  • Należy zabrać małe radio z zakresem UKF lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7(możliwość zakupu odbiornika na miejscu)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

Biletów wstępu na wodospady Kravica - dodatkowo płatne 5 Euro od osoby, wyjazd nie obowiązkowy, tylko dla osób zainteresowanych
*osobistych, prywatnych wydatków  na zakupy , np, dewocjonalia , na ofiarę (nie dajemy złotówek) na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne) sugerowana kwota 50E

Przy zapisie należy wypełnić Kartę Zgłoszeniową ( do pobrania w zakrystii lub kancelarii)

W piątek sugerujemy posiłek o chlebie i wodzie – w odpowiedzi na prośbę Królowej Pokoju

W przypadku rezygnacji na 2 tygodnie przed wyjazdem organizator nie zwraca się kosztów!