Komunikat Metropolity Lubelskiego
o święceniach nowego biskupa pomocniczego

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Jak już wcześniej Was informowałem, Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji w osobie ks. dr Adama Piotra Baba. W najbliższy poniedziałek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 11.00, w Archikatedrze Lubelskiej otrzyma on święcenia biskupie. Serdecznie Was zapraszam do udziału w tym ważnym wydarzeniu, a tych, którzy nie mogą przybyć osobiście, proszę o duchową łączność poprzez Telewizję Trwam, TVP 3 Lublin, Radio Plus Lublin i transmisję internetową.

Polecając Waszej gorącej modlitwie biskupa Adama, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup Stanisław

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2020

1.    W dniu dzisiejszym módlmy się ze szczególną intencją o wybór dobrego Prezydenta, męża stanu, człowieka wiary i cnót chrześcijańskich, kochającego tradycję i historię naszej Ojczyzny.

2.    Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Święta z udzieleniem I Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii.

3.    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza dzisiaj na Mszę świętą o godz. 16.00 w intencji wyboru dobrego Prezydenta dla naszej Ojczyzny, w intencji TV TRWAM, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

4.    Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

5.    Jutro w Katedrze o godzinie 11.00 święcenia bpa Adama Baba. Prosimy o modlitwę w Jego intencji. Transmisja uroczystości w TVP 3 i TV TRWAM.

6.    I Środa miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 16.30.

7.    I Czwartek miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania do Służby Bożej.

8.    I Piątek miesiąca, nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.

9.    I Sobota miesiąca, po porannej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 9.00, następnie Msza św. z kazaniem formacyjnym dla Kół Żywego Różańca.

10.                Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy z 11/12 lipca, na Ogólnopolski Zjazd Rodziny Radia Maryja, z noclegiem w Domu Pielgrzyma. Zapisy w zakrystii, a bliższe informacje u p. Grażyny Kolasińskiej, tel. 663 662 336. Liczba miejsc ograniczona.

11.                W piątek 3 lipca o godz. 19.00 uroczystości odpustowe w Katedrze. Serdecznie zapraszamy w imieniu proboszcza.

12.                W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a)   W poniedziałek uroczystość św. App. Piotra i Pawła: Msze św. o 6.45, 9.00 i 18.00

b)   W piątek święto Tomasza Apostoła

13. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda w przyszłą niedziele o godz. 15:30

14. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 16:00

15.    W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Antoni Rybak, Beata Zezula, Waldemar Brzeziński; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….