1.    Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Grzegorza Chudka – misjonarza z Serbii. Wspomóżmy jego życie i dzieła Boże, które realizowane są w Belgradzie hojnym groszem. Pamiętajmy o tym, że szczodrość pozwala nam zbierać skarby na niebie.

2.    Decyzją Episkopatu, miesiąc sierpień poświęcony jest modlitwie o trzeźwość narodu. Tradycyjnie „Księga trzeźwości” wyłożona jest za ławkami .

3.    Zapowiedzi przedślubne:

a)    Piotr Rudnicki, kawaler z Lublina z parafii pw. „Św. Teresy” i Aleksandra Krystyna Kościewicz, panna z parafii tutejszej.

b)    Daniel Golonka, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Magdalena Borzęcka, panna z parafii w miejscowości Niemce.

c)     Mateusz Borkowski, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Pietrycka, panna z parafii tutejszej.

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

4.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a)    w środę wspomnienie św. Marty

b)    w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

c)     w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK.

5.    W dniu 30 lipca 2020 r. zmarł śp. Wacław Włoszek (lat 88), ojciec ks. Józefa Włoszka (rok święceń 1986), proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Kluczkowicach.

Pogrzeb obędzie się 3 sierpnia (poniedziałek) o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchowoli Radzyńskiej.