Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech, w Montichiari, w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r. powiedziała:

„Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Różę Mistyczną, Matkę Kościoła.

Życzę  sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata.  Dzięki modlitwom w tej godzinie, ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała.  Będą  liczne nawrócenia. Pan Mój, Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła niech modlą się w domu.

Jest Moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie”.

„WKRÓTCE LUDZIE POZNAJĄ  WIELKOŚĆ TEJ GODZINY ŁASKI”.

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz

z Maryją , tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać

Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeśli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle

czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna.

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: Co obiecuje mi Matka Najświętsza? Ona zapewnia, że „Godzina Łaski zaowocuje wieloma nawróceniami”.

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

„Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur, zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana i będą go szczerze miłować (…)”.

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

„Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych.

Nie bój się prosić o łaski – nawet największe!”

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twojemu sercu.

Módl się na różańcu, przeplatając go aktami miłości ( Boże, choć Cię nie pojmuję….) i żalu za grzechy ( Ach, żałuję za me złości…). Wyznaj swoją wiarę w Boga ( Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego…), wychwalaj Jego dobroć ( Chwała na wysokości Bogu…), oddaj się Maryi pod

opiekę ( Cały jestem Twój, o Maryjo), to słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Za zezwoleniem władzy duchownej

Imprimatur ks. biskup dr Rudolf Graber