lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 1. Dzisiaj przypada 39. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Instytut Pamięci Narodowej zachęca do włączenia się do akcji społeczno-edukacyjnej „Ofiarom stanu wojennego, zapal światło Wolności”Dzisiaj o godz. 30 zapalimy w oknach polskich domów symboliczne świece.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je o. Andrzej Derdziuk OFM Cap, profesor teologii moralnej na KUL.
 3. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i starszych, a nie chodzących do kościoła, do wizyty księży z Komunią świętą. Odwiedzać będziemy chorych w czasie rekolekcji, tj. 21 i 22 grudnia w godzinach od 10.00 do 15.00.
 4. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. wotywnej o NMP, zwanej Roratnią. Sprawowana jest codziennie o godz. 6:00 (oprócz niedziel).
 5. Nowenna do Bożego Narodzenia od najbliższej środy 16 grudnia o godz. 17:40
 6. W tym roku z powodu pandemii opłatek nie będzie roznoszony do naszych mieszkań. Można go nabyć przy wyjściu z kościoła. Coroczne ofiary składane z okazji „Opłatka” w znacznej mierze pokrywają koszty ogrzewania kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i hojność.
 7. Można również nabyć już świece bożonarodzeniowe Caritas, wspomagając tym sposobem dzieła miłosierdzia. Oraz kalendarze na 2021 rok.
 8. Prosimy o przynoszenie produktów żywnościowych na świąteczne paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii. Można również złożyć jałmużnę dla ubogich, którą przeznaczymy na zakup produktów.
 9. Prosimy o zapoznanie się z treścią Apelu Lubelskiej Policji, umieszczonego w gablocie parafialnej. Dotyczy działalności oszustów.
 10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: a) w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i dK
 11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Krystyna Rejmak, Mariusz Bliźniuk, Marianna Pędzisz i Iwona Stefanek; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...