lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 

  1. Serdecznie witamy w naszej parafii tegorocznego rekolekcjonistę br. Andrzeja Derdziuka OFM Cap, profesora teologii moralnej na KUL.
  2. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i starszych, a nie chodzących do kościoła, do wizyty księży z Komunią świętą. Odwiedzać będziemy chorych w czasie rekolekcji, tj. 21 i 22 grudnia w godzinach od 10.00 do 15.00.
  3. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. wotywnej o NMP, zwanej Roratnią. Sprawowana jest codziennie o godz. 6:00 (do środy włącznie).
  4. W tym roku z powodu pandemii opłatek nie był roznoszony do naszych mieszkań. Można go nabyć w kruchcie kościoła. Coroczne ofiary składane z okazji „Opłatka” w znacznej mierze pokrywają koszty ogrzewania kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i hojność.
  5. Tylko dzisiaj można jeszcze nabyć jeszcze świece bożonarodzeniowe Caritas, wspomagając tym sposobem dzieła miłosierdzia.
  6. Dziękujemy za produkty żywnościowe i jałmużnę złożoną na świąteczne paczki dla 24 rodzin znajdujących się w potrzebie.
  7. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią wprowadzamy dodatkową Mszę św. Wigilii Narodzenia Pańskiego o godz. 22.00. Pasterka będzie sprawowana zwyczajowo o godz. 24.00. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wigilijnej Wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Porządek Mszy św. w uroczystość Bożego Narodzenia: 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00; w święto św. Szczepana - jak w każdą niedzielę.  
  8. W tym roku z powodu Pandemii wizyta duszpasterska jest odwołana. Zapraszamy poszczególne bloki i rejony parafii na wspólną Mszę świętą w waszej intencji z błogosławieństwem na Nowy Rok. Można będzie również złożyć ofiarę kolędową. Spotkania odbędą się według przygotowanego grafiku, który jest dostępny  na stronie parafialnej, wisi w gablocie i na drzwiach kościoła.
  9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny, TV TRWAM, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych w sobotę o godz. 17.30, a w niedzielę 27 grudnia o godz. 16.00 na Mszę św. w tejże intencji.
  10. Serdeczne podziękowanie dla anonimowego darczyńcy, za inicjatywę instalacji systemu monitoringu kościoła z możliwością prowadzenia transmisji na żywo w internecie, i za pokrycie kosztów finansowych z tym związanych. Jedna z naszych parafianek ofiarowała piękny ornat, jako wotum dziękczynne za wyzdrowienie z Covida, serdecznie dziękujemy.

      11.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Jan Pajorek, Władysława Zacharko, Barbara Gilatowska, Norbert Łukasik, Paweł Kłopotowski, Wojciech Mitura i Danuta Miciuła.; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….

 

 

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...