lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 

  1. Prosimy o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia ks. prałata Zbigniewa Kuzi. Msze Święte w Jego intencji w naszym Kościele poniedziałek, wtorek i środa o 18:00
  2. W tym roku z powodu Pandemii wizyta duszpasterska jest odwołana. Zapraszamy poszczególne bloki i rejony parafii na wspólną Mszę świętą w waszej intencji z błogosławieństwem rodzin na Nowy Rok. Można będzie również złożyć ofiarę kolędową. Spotkania odbywają się według przygotowanego grafiku, który jest wyłożony na stronie parafialnej, wisi w gablocie i na drzwiach kościoła. /czytamy/.
  3. Z powodu nieporozumień związanych z pogrzebami, często nieprzyjemnymi dla wszystkich, raz jeszcze prosimy o to, aby organizację uroczystości pogrzebowych rozpoczynać od spotkania z duszpasterzem, a nie z zakładem pogrzebowym. Dotyczy to szczególnie przypadku kremacji ciała. Msza św. powinna być sprawowana z ciałem umarłej osoby, a potem ma miejsce kremacja i odprowadzenie prochów zmarłej osoby na cmentarz, już w innym terminie. Wkradła się bardzo zła praktyka sprawowania Mszy św. przy prochu umarłego, którą chce się uważać za normę. Uroczystości pogrzebowe jak najbardziej mogą się odbywać w naszym kościele parafialnym, ale wyłącznie przy uwzględnieniu wyżej wymienionych norm liturgicznych podanych przez Stolicę Apostolską.
  4. Dzisiaj w ramach „Kolędy Misyjnej” po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, dzieci przedstawią scenkę misyjną, a ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na projekt misyjny „Masajskim dzieciom”. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 i 16.00, ofiary na ten cel można złożyć w kruchcie kościoła.
  5. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.
  6. Dzisiaj po Mszy św. o godz.18.00 w imieniu scholii „A Vista” zapraszamy na „Wieczór kolędowy”.

    5 .W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Stefan Bartosik, Janina Buczaj i Bożena Maczepa; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...