Wielki Post – jałmużna: Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Jałmużnę Wielkopostną można składać do skarbony za ławkami.

Wielki Post – modlitwa: Okazją do modlitwy będą nabożeństwa wielkopostne:

1. Droga krzyżowa: piątki o godz. 16.00 dla dzieci , 17.00 dla dorosłych  19.00 dla młodzieży i pracujących - taca podczas tego Nabożeństwa przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym : w niedziele o godz. 17.30,

3. Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele Wielkiego Postu o 6.30

Wielki Post – postanowienia: Zachęcamy do podjęcia wielkopostnego postanowienia, które będzie mobilizacją do osobistego wysiłku nawrócenia w drodze do Wigilii Paschalnej. Za ławkami wyłożona jest PARAFIALNA KSIĘGA TRZEŹWOŚCI - zachęcamy do wpisania  swoich postanowień.

Wielki Post – sakramenty: W przeżyciu wielkiego postu niezastąpioną rolę spełniają sakramenty. Zachęcamy do spowiedzi (warto pomyśleć o spowiedzi już u początku wielkiego postu) oraz udziału we Mszy św. Abp Stanisław Gądecki w specjalnym liście zwraca uwagę: „Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i obowiązujących rygorów sanitarnych, nikt nie może zostać pozbawiony dostępu do Eucharystii i innych sakramentów, czyli największego skarbu Kościoła, przez które Chrystus daje samego siebie wspólnocie wierzących i zapewnia nam udział w owocach swojej zbawczej męki”. Będziemy dokładać starań, aby każdy miał możliwie łatwy dostęp do tych dwóch sakramentów. Zachęcamy wszystkich, by ze swojej strony podjęli trud odnowy życia sakramentalnego.

Wielki Post – rekolekcje: Informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 21-24 marca