IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

14 marca 2021 r.

1. W czasie Wielkiego Postu: udzielajmy obfitej jałmużny, gorliwie módlmy się, podejmujmy różne formy postu: te uczynki wspomagają nasze nawrócenie i dobre przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy.
  2. W czwartek o godz. 30 spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
  3. W dniu 19 marca zakończymy codzienną nowennę do św. Józefa. Modlimy się o godz.17.30. Msze św. w piątek w uroczystość św. Józefa o godz. 6.45, 9.00 i 18.00. na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie figury św. Józefa.
  4. Droga Krzyżowa w piątek: o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 6.30 „Godzinki o Męce Pańskiej” i o godz.17.30 nabożeństwo „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym.
  6. W kruchcie kościoła można nabyć baranki paschalne i paschaliki. Złożone ofiary są przeznaczone na wspomożenie paschalnych akcji charytatywnych diecezjalnej „Caritas”. Pamiętajmy – jałmużna zakrywa wiele grzechów.
  7. Rozpoczęliśmy zbiórkę żywności na paczki wielkanocne dla najuboższych z naszej parafii.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Seminarium Duchownego.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, poprowadzi je o. Henryk Dziadosz SJ, wieloletni misjonarz na Ukrainie.
  10. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Waldemar Wołos – Msza pogrzebowa w środę o godz. 12.00 w naszym kościele i Aleksander Jastrzębski ; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….