XIV Niedziela Zwykła

07 lipca 2019

1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka dla wolontariuszy z fundacji AfricaMed, na wyjazd misyjny. Ta organizacja wspiera placówki medyczne w Kenii, Tanzanii oraz na Madagaskarze. W tym roku wśród wolontariuszy jest nasza parafianka Kasia Wilkosz, która po raz drugi wyjedzie do Tanzanii. Więcej informacji przekażą nam za tydzień wolontariusze. Przygotujmy dla nich hojny grosz.
  2. W sobotę, 13 lipca o godz. 18.00 nabożeństwo Fatimskie, zapraszamy.
  3. W dniach 13-14 lipca organizowana jest do Częstochowy doroczna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Wyjazd o godz. 8.00, koszt pielgrzymki z noclegiem, 130 złotych. Zapisy u p. G. Kolasińskiej lub w zakrystii.
  4. Ogłaszamy zbiórkę elektrośmieci: sprzęt AGD, elektronarzędzia, telefony, ładowarki, telewizory, radia, komputery, laptopy, monitory, drukarki i różne akcesoria komputerowe. Proszę wszystko składać w śmietniku (za kościołem) do 23 lipca. W ten sposób wspieramy misjonarzy i ich działalność na całym świecie.
  5. W zakrystii i w kancelarii można się już zapisać na Lubelską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, a także zgłosić intencję i złożyć ofiarę na fundusz “Idę z Tobą”.
  6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.00.
  7. W tym tygodniu w liturgii:
  8. w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  9. w czwartek - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  10. w piątek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i m.
  11. w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta
  12. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Roman Mazur, Maria Laskowska, Janina Rak, Roman Barszcz i Wanda Mitrut ; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….