XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2019

  1. Dzisiaj w naszej parafii przeprowadzamy zbiórkę ofiar pieniężnych dla wolontariuszy z fundacji AfricaMed, na wyjazd misyjny. Ta organizacja wspiera placówki medyczne w Kenii, Tanzanii oraz na Madagaskarze. W tym roku wśród wolontariuszy jest nasza parafianka Kasia Wilkosz, która po raz drugi wyjedzie do Tanzanii. Przygotujmy dla nich hojny grosz.
  2. Ogłaszamy zbiórkę elektrośmieci: sprzęt AGD, elektronarzędzia, telefony, ładowarki, telewizory, radia, komputery, laptopy, monitory, drukarki i różne akcesoria komputerowe. Proszę wszystko składać w śmietniku (za kościołem) do 23 lipca. W ten sposób wspieramy misjonarzy i ich działalność na całym świecie.
  3. Rozpoczęliśmy zapis na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Lista w zakrystii.
  4. Za tydzień będzie w sprzedaży książka autorstwa Marioli Basińskiej, która opisuje wydarzenia z roku 1949, które towarzyszyły tzw. cudowi lubelskiemu, kiedy to na kopi obrazu MB Częstochowskiej w katedrze lubelskiej pojawiły się krwawe łzy, w promocyjnej cenie 35 zł za egzemplarz.
  5. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. – „ Akcja św. Krzysztof”, czyli poświęcenie pojazdów. Zebrane z tej okazji ofiary wspomogą budżet na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.00.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wolontariusze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina będą zbierać ofiary pieniężne na Pomoc Dzieciom Gruzji i na wsparcie biednych gruzińskich rodzin.
  8. Archidiecezjalne Studium Organistowskie, przygotowujące do posługi organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok.
  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek –wspom. św. Bonawentury, bp i dK we wtorek- wspom. NMP z Góry karmel
  2. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Stanisława Polesiak, Elżbieta Zięba, Krystyna Pliszka i Henryka Kozłowicz ; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...