1. Dzisiaj, wolontariusze z komitetu „STOP PEDOFILII” zbierają przed kościołem podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów Światowej Organizacji Zdrowia, propagującą deprawację w duchu LGBT+.
2. We wtorek, zapraszamy dzieci i młodzież wraz z gronem pedagogicznym na wspólną Mszę św. w intencji zakończenia roku szkolnego 2018/2019. SP i LO nr11 o godz. 8.30 ; SP 27 o godz. 10.00.
3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy: 7.00, 8.30, 10.00 z procesją po osiedlu; po procesji - około 12.30 Msza św. bez kazania i Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz feretronów i baldachimu a dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów . W oktawie uroczystości codziennie wieczorem procesja wokół kościoła na zakończenie Mszy św.
4. Już po raz 17, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „W mocy Ducha Świętego”, odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 20 czerwca 2019 r., od godz. 19.30.
5. „Oblężenie Jasnej Góry” – 22 czerwca pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii, zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o 5.00, powrót późną nocą.
6. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-5 lipca. Zawieziemy do Częstochowy PARAFIALNĄ KSIĘGĘ ODDANIA MATCE BOŻEJ. Prosimy o dokonania wpisu do księgi: zawierzyć macierzyńskiej opiece Maryi możemy całe rodziny lub osoby indywidualne. Aktu oddania Matce Bożej dokonamy uroczyście w imieniu wszystkich osób wpisanych do księgi, na Jasnej Górze. Wyjazd w czwartek 4 lipca o godz. 7.30, powrót w piątek 5 lipca w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki wraz z kosztami transportu, noclegiem i wyżywieniem – 180 złotych od osoby. Zapisy w zakrystii. Parafialna Księga Oddania Matce Bożej wyłożona do wpisu w kaplicy – Matki Bożej.
7. Przy naszej parafii ponownie działa Poradnia Rodzinna. Jest czynna w piątki od 18.00 do 20.00, w Domu katechetycznym, w sali nr 6. Telefony kontaktowe w gablocie parafialnej.
8. Regia Legionu Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Szymonowa i Niepokalanowa w dniach 28-29 czerwca. Koszt pielgrzymki 200 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy u p. Anny Jargiło, t. 508-572-728.
9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 22 czerwca na modlitwę Różańcową w intencji Ojczyzny, TV Traw, Radio Maryja i za dzieła przy nim powstałe. Zaś w niedzielę 23 czerwca na Mszę św. o godz. 16.00.w w/w intencjach.
10. W tym tygodniu w liturgii:
a) w poniedziałek, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, z.
b) w czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
c) w piątek; wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Czesław Bielak, Zofia Zalewska, Rafał Milcz, Tomasz Jankowski, Irena Bąk i Teresa Durzyńska; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...