lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

ABY OCHRZCIĆ DZIECKO NALEŻY:

- Wybrać odpowiednich rodziców chrzestnych i stosowne chrześcijańskie imię (imiona),

- Zakupić świecę chrzcielną i białą szatę,

- Przygotować się duchowo poprzez sakrament pokuty i pojednania.

Przy zapisie w kancelarii parafialnej należy przedstawić kapłanowi:

  1. Odpis skrócony aktu urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego.

Jeśli dziecko urodziło się poza Polską potrzebne jest pokazać kapłanowi oryginalny dokument – tłumaczenie pod przysięgą tamtejszego aktu urodzenia (można zostawić jego kopię) i zostawić w kancelarii wyrobiony w Polsce w USC odpis skrócony aktu urodzenia dziecka.

  1. Dokładne dane tożsamości Rodziców nowo narodzonego dziecka

Najlepiej posiadać dowody osobiste obojga Rodziców, ale dodatkowo należy znać nazwisko panieńskie matki rodziców dziecka, gdyż nie figuruje ono w dowodzie osobistym.

  1. Imię i nazwisko, oraz adres zamieszkania Rodziców Chrzestnych.

W przypadku Rodziców Chrzestnych z innej parafii, koniecznie muszą oni przedstawić od swojego księdza duszpasterza zaświadczenie stwierdzające, że mogą być rodzicami chrzestnymi.  Rodzice chrzestni z naszej Parafii nie potrzebują żadnego zaświadczenia.

Kościół stawia przed Rodzicami Chrzestnymi następujące wymagania (kan. 874):

– powinni być wybrani przez rodziców dziecka lub przyjmującego chrzest,

– wyrazili gotowość podjęcia się tego zadania i mają intencję pełnienia tej posługi,

– ukończyli 16 rok życia,

– są praktykującymi katolikami i przyjęli już sakrament bierzmowania, prowadzą życie eucharystyczne, żyją zgodnie z wiarą i są odpowiedni do podjęcia się zadania chrzestnego,

– nie zaciągnęli kary kościelnej, np. ekskomuniki za przerwanie ciąży,

– nie są rodzicami naturalnymi dziecka,

– nie są osobami, które żyją w grzechu ciężkim np. w związku niesakramentalnym, konkubinacie

O chrzest dla dziecka proszą Kościół rodzice. Nie mogą ich w tej sprawie wyręczać osoby trzecie, np. babcia, krewni lub przyjaciele!

Chrzestni i rodzice są zobowiązani do katechezy poprzedzającej sakrament, umówionej z duszpasterzem (katechezy odbywają się 2 i 4 soboty miesiąca, godz. 19:00).

Chrztu podczas Mszy Świętej udzielamy w drugie i czwarte niedziele miesiąca.

 

 

XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA         27 września  2020

x.MF

7:00

Dziękczynna w 40 rocznicę ślubu Ewy i Bogdana, z prośbą o Boże Błog., i opiekę Matki Bożej.

x.PW

7:00

+ Henryka Gorgol 5 r.śm

x.GM

8:30

+ Aurelia Piech 11 r.śm., Marian Piech 25 r.śm.

x.AP

8:30

 + Władysław Wańtuch 12 r.śm.

x.MF

10:00

Za Parafian                                                                                   kaplica: x GM

x.MF

11:30

+ Ewa Łukasik 19 r.śm

x.Kan

11:30

+  Halina Duchownik (27 greg.)

x.Fran

11:30

+ Zbigniew Flis 11 r.śm. ++Flisów, Dubielisów, Chmielów

x.ZB

11:30

+ Beata Rodak 5 miesiąc po śm.

x.PW

16:00

W int. Ojczyzny,  Radia Maryja, TV Trwam i dzieł przy nich powstałych

xGość

16.00

+ Bolesław Małek 27 r.śm. Henryk Szcześniak 32 r.śm.

x.AP

18:00

+ Marian Antoniak 1 r.śm., Janina I Franciszek Staszewski, Marcin Antoniak

 

PONIEDZIAŁEK              28 września  2020        Św. Wacława , męcz. wsp.

xMF

6:45

+ Halina Duchownik (28 greg.)

xPW

6.45

+ Genowefa Iwanek ++ Baranów

xGM

18:00

Dziękczynno błagalna 80 rocznica urodzin Jan Szczesiak, z prośbą o Boże Błogosławieństwo.

xAP

18.00

+ Katarzyna Wręga 14 r.śm., Bronisław Wręga.

xKan

18:00

+ Piotr Koszyk 4 miesiąc po śm.

xFran

18:00

+ Agnieszka Abramek 2 r.śm. Teresa i Mieczysław Michalak

 

WTOREK                          29 września  2020       Św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała, święto

X AP

6:45

 + Halina Duchownik (29 greg.)

X GM

6.45

+Henryk Antolik 3 r.śm., Ewa Antolik  6 miesiąc po śm.

xPW

18:00

+ Adam Kiełbasa 41 r.śm.

xKan

18:00

+ Michalina Morawska

X ZB

18:00

+ Wiesław Janiszewski

xFran

18:00

+ Zygmunt Zaręba

 

ŚRODA                          30 września 2020 roku          wsp. Św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła

xAP

6:45

+ Jadwiga ia Józef Bednarczuk, Wincentyna i Zuzanna

xPW

6:45

+ Anna Borowiec 2 miesiąc po śm

xKan

18.00

+ Halina Duchownik (30 greg.)

xMF

18:00

Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy  + Zofia Bąk 19 r.śm, Czesław Ropa

 

CZWARTEK                   01 października 2020r.             Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

xGM

6:45

O nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek

 xAP

6:45

+ Beata Rodak 1 greg.

xMF

18:00

O święte  i charyzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne

X Pro

18.00

Dziękczynna w rocznicę ślubu Eugeniusza i Kazimiery z prośbą o Boże Błog. i opiekę Matki Bożej

xFran

18:00

O Dary Ducha Świętego dla Ryszarda Rajkiewicza w 83 r. urodzin i o siłe w walce z chorobą

xZB

18:00

+ Mieczysław Ziółkowski  30 dzień po śm.

 

 PIĄTEK                         02 października 2020        Świętych Aniołów Stróżów, wsp.

xGM

6:45

 + Henryk Zacharzyński  30 dzień po śm.

xPro

18:00

  Intencja wynagradzająca Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie zniewagi, profanacje i bluźnierstwa dokonane przez ludzi .

xMF

18:00

+ Beata Rodak 2 greg.

 

 

 SOBOTA                 03 października 2020 r.         

xGM

6:45

W intencji wynagradzającej  Niepokalanemu Sercu Maryi i aby Matka Boża była bardziej znana i kochana

xAP

6.45

+ Beata Rodak 3 greg.

xPro

9.00

Koła Żywego Różańca

xMF

18:00

+ Marek Banach

xZB

18:00

+ Danuta Lewandowska 2 r.śm

xKan

18:00

+ Edmund Wasilewski

 

 


  


 

xMF - ks. Mirosław Flak - wikariusz x.Prob - ks. Proboszcz Sławomir Laskowski 

xGM - ks. Grzegorz Majkut - wikariusz 

xAP - ks. Artur Potrapeluk - rezydent 

xKan - ks. kanonik Józef Dubik  emeryt 

xFran - ks. Franciszek Kasprzyk - emeryt 

xZb - ks. Zbigniew Baranowski - pomoc duszpasterska 

x.PW - ks. Przemysław Warmiński - pomoc duszpasterska 

NIEDZIELE:
700, 830, 1000 za parafian/ 2 i 4 niedziela chrzcielna, 1130,1600,1800

DNI POWSZEDNIE:
645,1800

NABOŻEŃSTWA

Maj - Litania Loretańska-  godz. 1730

Czerwiec - Litania do Serca Pana Jezusa - godz. 1730

Październik - Nabożeństwo Różańcowe - godz. 1730

Listopad - Nabożeństwo wypominkowe ( niedziele Nieszpory ) - godz. 1730

Wielki Post - Niedziele  Godzinki o Męce Pańskiej godz. 6:40, Gorzkie Żale godz. 17:30 


Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy - środy godz.1800

Nabożeństwo do św. Józefa - pierwsze środy miesiąca godz.1630-1800 

Nabożeństwo w I czwartek Miesiąca - całodzienna Adoracja Najświętszego Sakrmantu w ciszy 

Nabożeństwo w I Piątek Miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu godz 16:45 - 18:00 

Nabożeństwo w I Sobotę Miesiąca - Wynagradzające NMP - godz. 6:45 Msza Święta i Adoracja do godz. 9:00, następnie Msza Święta dla KŻR 

 

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...