ABY OCHRZCIĆ DZIECKO NALEŻY:

- Wybrać odpowiednich rodziców chrzestnych i stosowne chrześcijańskie imię (imiona),

- Zakupić świecę chrzcielną i białą szatę,

- Przygotować się duchowo poprzez sakrament pokuty i pojednania.

Przy zapisie w kancelarii parafialnej należy przedstawić kapłanowi:

  1. Odpis skrócony aktu urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego.

Jeśli dziecko urodziło się poza Polską potrzebne jest pokazać kapłanowi oryginalny dokument – tłumaczenie pod przysięgą tamtejszego aktu urodzenia (można zostawić jego kopię) i zostawić w kancelarii wyrobiony w Polsce w USC odpis skrócony aktu urodzenia dziecka.

  1. Dokładne dane tożsamości Rodziców nowo narodzonego dziecka

Najlepiej posiadać dowody osobiste obojga Rodziców, ale dodatkowo należy znać nazwisko panieńskie matki rodziców dziecka, gdyż nie figuruje ono w dowodzie osobistym.

  1. Imię i nazwisko, oraz adres zamieszkania Rodziców Chrzestnych.

W przypadku Rodziców Chrzestnych z innej parafii, koniecznie muszą oni przedstawić od swojego księdza duszpasterza zaświadczenie stwierdzające, że mogą być rodzicami chrzestnymi.  Rodzice chrzestni z naszej Parafii nie potrzebują żadnego zaświadczenia.

Kościół stawia przed Rodzicami Chrzestnymi następujące wymagania (kan. 874):

– powinni być wybrani przez rodziców dziecka lub przyjmującego chrzest,

– wyrazili gotowość podjęcia się tego zadania i mają intencję pełnienia tej posługi,

– ukończyli 16 rok życia,

– są praktykującymi katolikami i przyjęli już sakrament bierzmowania, prowadzą życie eucharystyczne, żyją zgodnie z wiarą i są odpowiedni do podjęcia się zadania chrzestnego,

– nie zaciągnęli kary kościelnej, np. ekskomuniki za przerwanie ciąży,

– nie są rodzicami naturalnymi dziecka,

– nie są osobami, które żyją w grzechu ciężkim np. w związku niesakramentalnym, konkubinacie

O chrzest dla dziecka proszą Kościół rodzice. Nie mogą ich w tej sprawie wyręczać osoby trzecie, np. babcia, krewni lub przyjaciele!

Chrzestni i rodzice są zobowiązani do katechezy poprzedzającej sakrament, umówionej z duszpasterzem (katechezy odbywają się 2 i 4 soboty miesiąca, godz. 19:00).

Chrztu podczas Mszy Świętej udzielamy w drugie i czwarte niedziele miesiąca.

KAPŁAN

XXXIII NIEDZIELA   ZWYKŁA C – 17 listopada

xAP

7:00

+Katarzyna (33r.) i Józef Banaszek (33r.)

xGość

7:00

+Józefa Faluszewska (17 greg.)

xMF

8:30

+Maria Flis (37r.); + Józef, Tomasz Skowronek, Tadeusz, Maria i Józef Kołtunik; + Andrzej Niedźwiadek

xAP

8:30

+Maria Olejnik (20r.)

xKan

8:30

+Katarzyna, Andrzej, Marianna, Wawrzyniec; ++ Flis i Kowalczyk

xProb

10:00

Za parafian                           kaplica: xGM

xGM

11:30

+Stanisława Polesiak (17 greg.)

xFran

11:30

+Wiesław Kmieć (10r.); + Aneta Opalińska;+ Krystyna, Kazimierz, Jerzy Stelmasiewicz; + Ryszard

xZb

11:30

+Marek Golianek (3r.)

xMF

11:30

+Leszek Kwiatosz (32r.)

xPrz

16:00

+Stefan Warchocki; + Seweryna i Józef Warchoccy; + Helena i Stefan Szydłowscy; + Adam, Stefan, Stanisława, Hipolit i Eugeniusz Makowieccy

xProb

18:00

+Stanisław Lusawa (17r.); + Marianna i Władysław, Pelagia i Władysław

 

PONIEDZIAŁEK - 18 listopada – Wsp. obowiązkowe bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

xProb

6:45

+Józefa Faluszewska (18 greg.)

xMF

6:45

+Stanisława Polesiak (18 greg.)

xGM

6:45

+Jadwiga, Stanisław, Andrzej i ++Borkowskich

xAP

18:00

Dziękczynna z ok. 18r. urodzin Julii i Wiktorii, z prośbą o dary Ducha Świętego dla rozpoznania i pełnienia woli Bożej

xKan

18:00

+Tadeusz Skiba (30 dz. po śm. intencja od uczestników pogrzebu)

xFran

18:00

+Hieronim Sawa (30 dz. po śm. intencja od uczestników pogrzebu )

xZb

18:00

+Helena, Bronisława i ++Grzybowskich

 

WTOREK - 19 listopada

xProb

6:45

+Józefa Faluszewska (19 greg.)

xGM

6:45

++ Czesław, Leon i Zdzisław

xAP

18:00

+Janusz Gorgol (30 dz. po śm. intencja od uczestników pogrzebu )

xMF

18:00

+Stanisława Polesiak (19 greg.)

xKan

18:00

+Adam, Marian, Jan, Wojciech, Katarzyna Stępień; + Anna i Michał Pierzchała; +Anna, Stanisław i s. Józefa Mazurek; + Antonina, Franciszek, Helena Zbiżek; + Janina, Stanisław Oczakowie

xFran

18:00

+Marian Zams (4r.)

 

ŚRODA - 20 listopada - wspomnienie obowiązkowe św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

xMF

6:45

+Józefa Faluszewska (20 greg.)

xPrz

6:45

+Stanisława Polesiak (20 greg.)

xKan

6:45

++ Popko i Laskowskich

xProb

13:00

Pogrzeb – Kazimierz Brzezicki (kaplica cmentarna – Majdanek)

xAP

18:00

Nowenna

 

CZWARTEK – 21 listopada - wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

xProb

6:45

+Józefa Faluszewska (21 greg.)

xPrz

6:45

+Józefa (35r.), Helena, Antoni, ++Szymańskich i + Kazimierz Gajowiak

xGM

18:00

+Stanisława Polesiak (21 greg.)

xMF

18:00

+Tadeusz Łotys (18r.)

xKan

18:00

+Anna i Stanisław Wójcikowie

xFran

18:00

+Jan Psionka (30 dz. po śm. intencja od uczestników pogrzebu )

 

PIĄTEK - 22 listopada - wspomnienie obowiązkowe św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

xAP

6:45

+Józefa Faluszewska (22 greg.)

xPrz

6:45

+Stanisława Polesiak 22 (greg.)

xMF

6:45

Koła Różańcowe św. Cecylii. O Boże błog. dla żywych i życie wieczne dla zmarłych oraz Boże błog.
dla opiekuna – ks. Proboszcza

xKan

6:45

O Boże bł. dla s. Małgorzaty – organistki w dniu św. Cecylii. Intencja od chórzystów i scholi.

xGM

18:00

+Michał (55r.), Zofia i ++Buzek

xAp

18:00

+Stanisława Czubak (3mc)

xFran

18:00

+Cecylia i Józef oraz ++Paśników i Machoniów

xZb

18:00

Z prośbą o Boże błog. wszelkie łaski op. Matki Bożej dla opiekuna Arcybractwa Straży Honorowej ks. Artura Potrapeluka oraz w int. powołań nowych członków do Straży Honorowej, o trwanie przy
Sercu Jezusa dla obecnych członków

 

SOBOTA - 23 listopada

xAP

6:45

+Józefa Faluszewska (23 greg.)

xGM

6:45

+Adam Deneka (9mc)

xMF

6:45

+Ksawera Grabczyńska (5r.), Leon Grabczyński; + Cecylia, Stefan, Czesław i ++Ciężkal

xKan

6:45

+Daniela Kowalczyk (48r.), Jan

xAP

10:00

Msza święta – Odnowa w Duchu Świętym i spotkanie na auli.  

xProb

18:00

+Stanisława Polesiak (23 greg.)

xFran

18:00

+Dzięk.-błag. w 7r. urodzin Henryka Colemana

xZb

18:00

+Henryka Kędziora (2r.)

NIEDZIELE:
700, 830, 1000 za parafian/ 2 i 4 niedziela chrzcielna, 1130,1600,1800

DNI POWSZEDNIE:
645,1800

NABOŻEŃSTWA

Maj - Litania Loretańska-  godz. 1730

Czerwiec - Litania do Serca Pana Jezusa - godz. 1730

Październik - Nabożeństwo Różańcowe - godz. 1730

Listopad - Nabożeństwo wypominkowe ( niedziele Nieszpory ) - godz. 1730


Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy - środy godz.1800

Nabożeństwo do św. Józefa - pierwsze środy miesiąca godz.1630-1800 

 

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...