W przyszłą niedzielę o godz. 16 organizujemy wspólne wyjście do kina Bajka na film „Nieplanowane”. To autentyczna historia nawrócenia Abby Johnson – kobiety, z dyrektora kliniki aborcyjnej na działaczkę pro-life. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt biletu jedyne 12 złotych.

1. Gościmy w naszej parafii seminarzystów z Misyjnego Seminarium „Redemptoris Mater” w Warszawie, dziękujemy za świadectwo. Wspomóżmy ich hojną jałmużną.
  2. Jutro, 11 listopada przypada rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o 6:45, 9:00 -w intencji Ojczyzny i o 18:00 . Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  3. Pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Szczególnie w listopadzie, m.in. poprzez nabożeństwo wypominkowe, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Karty na wypominki można jeszcze składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na inwestycje remontowo-budowlane w naszej parafii.
  4. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny” .
  5. Kontynuujemy „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w salce na pierwszym piętrze.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16 organizujemy wspólne wyjście do kina Bajka na film „Nieplanowane”. To autentyczna historia nawrócenia Abby Johnson – kobiety, z dyrektora kliniki aborcyjnej na działaczkę pro-life. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt biletu jedyne 12 złotych.
  7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na budownictwo sakralne.
  8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bp

b/ we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, bp i męczennika

c/ w środę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

1. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Janina Jędrosz; módlmy się w jej intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….
  2. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Paweł Niedziałek, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Korbela, panna z parafii pw. ”Świętej Rodziny” w Lublinie.

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

1. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Zachęcamy do hojnej jałmużny.
  2. Pamiętamy o zmarłych w modlitwie. Szczególnie w listopadzie, m.in. poprzez nabożeństwo wypominkowe, które będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Karty na wypominki można jeszcze składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na inwestycje remontowo-budowlane w naszej parafii.
  3. Odpust za dusze w czyśćcu można uzyskać codziennie do 8 listopada włącznie, przy pobożnym nawiedzeniu kościoła lub kaplicy.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii seminarzystów z Misyjnego Seminarium „Redemptoris Mater” w Warszawie. Będzie można ich wspomóc hojną jałmużną.
  7. W dniach 16-17 listopada br. zapraszamy na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę. Szczegółowa informacja w gablocie.
  8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bp

c/ w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Alina Pencak i Kawała Władysław; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Jak co roku, w listopadzie, wspólnota kleryków i wychowawców Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, zaprasza na Dni muzyki chrześcijańskiej zwane Cecylianką. Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się od piątku 15. do niedzieli 17. listopada. W piątek, w kościele seminaryjnym, wystąpią chóry, w sobotę odbędzie się koncert zespołu RAZEM ZA JEZUSEM z ks. Krzysztofem Kralką a w niedzielę koncert zespołu POROZUMIENIE. Wszystkie wydarzenia zaczynają się o godzinie 19:00 w MSD  Lublinie przy ulicy Wyszyńskiego 6.

Więcej informacji jest na plakacie
i na facebooku, wystarczy wpisać hasło Cecylianka 2019. Serdecznie zapraszamy.