lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

We wtorek, 4 sierpnia 2020 r., wyruszy z 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku będzie ona wyglądać nieco inaczej. Będzie to sztafeta modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszą na szlak.

Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może wyjść 150 osób. Każdego dnia iść będziemy w trzech grupach po 50 osób w każdej. Po dojściu na miejsce, pątnicy wracają do domów, a następnego dnia, na trasę wyjdą kolejni pielgrzymi.Dzięki wymianie pielgrzymów, na lubelskiej pielgrzymce może być nawet ponad tysiąc osób.

Zapisy ruszą 1 lipca i potrwają do 10 lipca. Odbywać się będą wyłącznie przez internet i prowadzone będą przez księży przewodników grup
– więcej na stronie pielgrzymki: www.pielgrzymka.lublin.pl

Oczywiście w czasie pandemii szczególną uwagę zwracać będziemy na bezpieczeństwo sanitarne pątników. Każdy indywidualnie musi zabezpieczyć sobie posiłek na cały dzień, czy też środki dezynfekcyjne, nie będzie możliwości nocowania po trasie nawet u „znajomych”. Każdego dnia autokar przywozić będzie i odwozić pielgrzymów. Wymiana osób pozwoli na zwiększenie liczby uczestników pielgrzymki.

ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki

42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem Soli Deo, nawiązując do postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Konferencje wygłosi o. Mariusz Tabulski – Paulin.

Codzienne relacje z pielgrzymki on-line i materiały duszpasterskie publikować będziemy na naszej stronie internetowej www.pielgrzymka.lublin.pl i fb, tak aby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu.

Tak jak w ubiegłych latach będzie działa fundusz „Idę z Tobą”. Intencje przyjmowane będą w parafiach

Udział w pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się jednak na własną odpowiedzialność. Dlatego wcześniej pielgrzymi podpiszą specjalne oświadczenie. Każdego dnia przed wyjazdem na szlak pątnicy będą mieli mierzona temperaturę. Regulamin rekomendowany przez sanepid związany z pandemią, będzie zamieszczony na stronie pielgrzymki.

Na każdy dzień wyznaczyliśmy do prowadzenia trzy grupy (szczegóły będą dostępne na stronie pielgrzymkowej). Pierwszeństwa w zapisach na dany dzień będą mieli pielgrzymi z grup prowadzących w tym dniu pielgrzymkę.

Na trasę pierwsze grupy wyruszą 4 sierpnia – nie tak jak dotychczas 3 sierpnia – pielgrzymka będzie o dzień krótsza niż w latach poprzednich. Pielgrzymować będziemy tylko w jednej w I kolumnie trasą na Urzędów i Annopol. Pierwszego dnia pątnicy dochodzą do Wilkołaza, a drugiego do Księżomierzy (Msza u św. Otylii), później trasy są podobne do tych tradycyjnych.

4 sierpnia na szlak wyruszą grupy 1, 2, 3, kolejny dzień to kolejne trzy grupy i tak rotacyjnie do 14 sierpnia.

4 sierpnia Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej sprawowana będzie o godz. 6.00, po niej pątnicy wyruszą na szlak. Pójdziemy nieco inaczej – z placu katedralnego przez Deptak, Kapucyńską, ul. Narutowicza, Głęboką, al. Kraśnicką do Konopnicy. Dalej do Wilkołaza.

Mam nadzieję, że pątnicy przyjmą takie zasady ze zrozumieniem i będą łączyć się z nami duchowo. To będą wyjątkowe rekolekcje w wyjątkowym czasie pandemii.

ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki

źródło/więcej: http://pielgrzymka.lublin.pl/

 

1.    W ciągu całego tygodnia módlmy się ze szczególną intencją o wybór dobrego Prezydenta, męża stanu, człowieka wiary i cnót chrześcijańskich, kochającego tradycję i historię naszej Ojczyzny.

2.    Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

3.    42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy w dniach 1-10 lipca ze względu na pandemie koronawirusa, będą możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl.

W parafii lub przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.

 

4.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy z 11/12 lipca, na Ogólnopolski Zjazd Rodziny Radia Maryja, z noclegiem w Domu Pielgrzyma. Zapisy w zakrystii, a bliższe informacje u p. Grażyny Kolasińskiej, tel. 663 662 336. Liczba miejsc ograniczona.

5.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a)   w poniedziałek wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

b)   w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

c)    w sobotę święto św. Benedykta, opata i patrona Europy

6. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 16:00, przypominamy również, że Msza Święta sobotnia sprawowana jest z formularza Mszy Świętej NIEDZIELNEJ ! 

7.    W minionym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana; módlmy się zatem za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….

 

 

 

Dekret o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz od przepisów o wstrzemięźliwości

Mając na względzie trwającą epidemię koronawirusa i związaną z tym konieczność przełożenia zaplanowanych terminów zawarcia sakramentalnego małżeństwa, kierując się racjami duszpasterskimi oraz dobrem narzeczonych i ich rodzin, wyrażam zgodę, aby po wyczerpaniu możliwości ustalenia daty ślubu i wesela na inny dzień tygodnia niż piątek, nupturienci mogli zawrzeć sakramentalne małżeństwo i zorganizować przyjęcie weselne w piątek, wyłączając z tego okres Adwentu i Wielkiego Postu.

Możliwość skorzystania z powyższego zezwolenia kończy się z upływem 30 czerwca 2021 r.

Udzielam dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz od przepisów o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek (kan. 87 KPK) pod warunkiem podjęcia przez wiernych innej formy pokuty, zwłaszcza uczynków miłosierdzia i modlitwy.

+Stanisław Budzik
Arcybiskup Metropolita Lubelski

Lublin, 30 czerwca 2020 r.

 

Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową. Nakaz ten nie obowiązuje, jeżeli zgodnie z przepisami liturgicznymi w piątek przypada uroczystość.

Ponadto wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Dla słusznej przyczyny, poszczególni wierni lub poszczególne wspólnoty wiernych mogą otrzymać dyspensę od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych, z wyjątkiem Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.

Podkategorie

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...