lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 

 

 1. Dzisiaj dziękujemy za głoszenie Słowa Bożego o. Jerzemu Wierzchowskiemu, misjonarzowi Klaretynowi. Od 23 lat pracuje na Białorusi. Po Mszy św. możemy wesprzeć dzieło budowy kościoła.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z remontem kościoła parafialnego. Bóg zapłać za hojność.
 3. Zapraszamy na spotkanie scholii młodzieżowej. Spotkanie dla chętnych  o godz. 16.00 w salce domu parafialnego.  Schola dziecięca w niedzielę 4 października o godz. 10.30 salka nr. 1
 4. Miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę  w intencji powołań Kapłańskich, Zakonnych i Misyjnych, a w piątek spowiedź od godz. 17.00, a  po wieczornej Mszy św. spotkanie Arcybractwa Straży NSPJ. W sobotę  poorana Msza wynagradzająca i adoracja I sobotnia. O godz. 9:00 Msza Św. z konferencją dla KŻR, w niedziele o 10.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. Już dzisiaj zapraszamy  do kaplicy przy ulicy Brzegowej na odpust ku czci św. Faustyny Kowalskiej 5 października tj. w poniedziałek . Msza święta o godz. 18.00
 7. Jutro , w poniedziałek 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki spowiednika św. Faustyny – Iskra Bożego Miłosierdzia czyli Koronka na ulicach miast świata . W naszej parafii spotykamy się na wspólną modlitwę na placu przed kościołem .Tego dnia Legioniści wyruszą na apostolat uliczny po naszym osiedlu aby mówić o Bożym Miłosierdziu .
 8. W przyszłym tygodniu taca na potrzeby Seminarium Duchownego.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika

b/ we wtorek Święto  Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

c/ w środę wspomnienie  św. Hieronima

d/ w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK

e/ w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Helena Zielonka, Helena Wójcik, Wiesław Wojdyłowicz, Emilia Morawska
  Anna Kaisz, Piotr Gajak; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….

W poniedziałek, 28 września 2020 r., o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz 13 spotkają się na chodnikach, rogach ulic i placach, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w szczególnie ważnych intencjach.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata całego na ulicach Lublina i wszystkich miejscowości naszej archidiecezji.

Zapraszamy również Ciebie byś stanął na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączył się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówił wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

„Iskra Bożego Miłosierdzia” rozpala kolejne miasta i miejscowości w Polsce i świecie. 28 września 2019 r. o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia ogarnęła cały świat! Modlono się w ponad 450 miastach w Polsce i w wielu krajach świata, wierząc że Pan Bóg obdarzy nas Swoim Miłosierdziem .

W NASZEJ PARAFII W TYM ROKU BĘDZIEMY SIĘ MODLIĆ NA PLACU PRZED NASZYM KOŚCIOŁEM A PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY WYDARZENIE PRZENIESIEMY DO KOŚCIOŁA.
Tego dnia Legioniści Maryi z naszej parafii wyruszą na apostolat uliczny aby mówić o Bożym Miłosierdziu !

Intencje szczegółowe modlitwy w 2020 roku:

 Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą  i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
– Za oddalenie pandemii koronawirusa.
 O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
 Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.
 Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, intencje można składać do zakrystii przed Mszą świętą. Procesja różańcowa po Mszy św.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. 10.00, 11.30 i 13.00.
 3. Dziś po wyjściu z Kościoła chciejmy wesprzeć Mają naszą Parafiankę. Maja od urodzenia cierpi na szereg chorób, samodzielnie nie siedzi i nie chodzi. Czeka Ją skomplikowana operacja w Warszawie, dzięki której w przyszłości ma szansę chodzić. Termin operacji wyznaczony jest na 30 września tego roku a koszt to 140 tysięcy złotych. Dzięki osobom wielkiego serca zebrano już 93 tysiące. Brakuje jeszcze 56 tys. Rodzina prosi o wsparcie.
 4. W przyszłą niedzielę o 15.00 spotkanie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego.
 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć podręczniki do religii do szkoły podstawowej.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej, spowiedź w piątek o godz. 18:30 .
 7. W piątek 18 września w naszej parafii rozpoczniemy jesienny kurs przygotowania do Sakramentu Małżeństwa - spotkania w piątki o godz. 19:00 
 8. Zapowiedzi przedślubne:
 9. Marcin Mateusz Derlikiewicz, z parafii tutejszej i Magdalena  Anna Galińska, z Lublina, z parafii „Św. Andrzeja Boboli”

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 2. w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 3. we wtorek wspomnienie N.M.P. Bolesnej.
 4. w środę wspomnienie Św.Kroneliusza i Św.Cypriana.
 5. w piątek Święto Św. Stanisława Kostki
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli po nagrodę do Pana: + Barbara Stefaniak i Małgorzata Żukiewicz; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Ks. Andrzeja Dudzińskiego – kapelana Bractwa Miłosierdzia im. Świętego Brata Alberta w Lublinie. Po mszy świętej wolontariusze będą zbierali ofiary na potrzeby Bractwa
 2. Młodzież klas 8 naszej parafii przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do zakrystii lub kancelarii do końca września w celu potwierdzenia swojej gotowości do dalszego uczestniczenia w przygotowaniach.
 3. Dzisiaj o 15.00 spotkanie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego.
 4. W sobotę, 26 września Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 w intencji Radia Maryja, TV Trwam i dzieł przy nich powstałych
  a w niedzielą 27. 09 na godzinę 16.00 na Mszę Św. w tej intencji
 5. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę zbieramy na prace remontowe naszego Kościoła.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

b/ w środę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++
  Irena Kowalczyk, Mieczysław Adryjanek, Jakub Podsiadły; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 11.30 zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny. Na koniec uroczystości obrzęd błogosławieństwa dzieci i młodzieży.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Ryszarda Halwę z fundacji SOS Obrony Poczętego Życia. Po Mszy św. będzie można wspomóc jego działalność hojną jałmużną.
 3. 13 września odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej na Mszach o 10.00 – SP27, 11.30 – SP27 + SP11 i dodatkowo na 13.00 – SP27. Prosimy parafian w miarę możliwości o uczestniczenie na Mszy św. w innych godzinach.
 4. Stowarzyszenie Rozwoju Dzielnicy Tatary zaprasza na imprezy kulturalno-integracyjne – dzielnicy Tatary, które się odbędą w dniach 12 września w dawnym amfiteatrze przy ul. Odlewniczej oraz 19 września na alejkach przy ul. Gospodarczej 5; początek imprez o godz. 14.00.
 5. Ofiary na kwiaty do kościoła prosimy składać do skarbony przy obrazie „Jezusa Miłosiernego”.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Nabożeństwo Fatimskie intencji można zgłaszać w zakrystii
 7. Zapowiedzi przedślubne:
 8. Robert Wójcik, kawaler z parafii „Św. Anny” w Lubartowie i Justyna Krzywicka, panna z parafii tutejszej
 9. Marcin Mateusz Derlikiewicz, kawaler z parafii tutejszej i Madgalena Anna Galińska, panna z Lublina, z parafii „Św. Andrzeja Boboli”

Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 2. w poniedziałek wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego , prez.
 3. we wtorek święto Narodzenia N.M.P.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli po nagrodę do Pana: + Kramek Tomasz i Henryk Zacharzyński; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

.

Podkategorie

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...