1. Dzieci z „Koła misyjnego” zapraszają dzisiaj na „kiermasz misyjny”. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na potrzeby Ochronki prowadzonej przez Siostry Służebniczki w Boliwii.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe w parafii.Dziękujemy za hojność.
  3. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. jak w niedzielę, oprócz godz. 16.00. Tego dnia post nie obowiązuje.
  4. W sobotę, przypada dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św.: 6.45, 9.00 i 18.00. O godz. 30 Nieszpory za zmarłych z wypominkami. Po Mszy św. porannej Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 9.00 Msza św. dla członków Róż Różańcowych z konferencją. Zmiana tajemnic w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.10.00.
  5. Pamiętamy o zmarłych w modlitwie. Szczególnie pamiętamy o nich w listopadzie, m.in. poprzez nabożeństwo wypominkowe, które od 2 listopada będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30. Karty na wypominki można składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na inwestycje remontowo-budowlane w naszej parafii.
  6. Prosimy o pomoc w rozniesieniu kopert „wypominkowych” na ul. Mełgiewskiej – domki jednorodzinne.
  7. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Odpust za zmarłych można uzyskać codziennie, jednokrotnie za osobę, przy nawiedzeniu cmentarza w kolejne dni do 8 listopada włącznie.
  8. Ze względu na przypadające uroczystości w I piątek i I sobotę miesiąca, odwiedziny chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.
  9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny” – a w nim płytę DVD z filmem o objawieniach w Lourdes.
  10. Rozpoczęliśmy „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w salce na pierwszym piętrze.
  11. W dniach 16-17 listopada br. zapraszamy na XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Szczegółowa informacja w gablocie.
  12. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek – św. Szymona i Judy Tadeusza App., święto

b/ w piątek – Wszystkich Świętych – uroczystość

c/ w sobotę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Tadeusz Skiba, Janusz Gorgol i Jan Psionka; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….