VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 5 i 6 czerwca. Jednak w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa będzie miała charakter duchowy.

W pierwszym dniu pielgrzymki wszystkie róże różańcowe zaproszone są do duchowej łączności na modlitwie różańcowej o godz. 20.20 prowadzonej w Radio Maryja. Kolejne dziesiątki poprowadzą m.in. różni przedstawiciele Żywego Różańca. Modlitwa ta będzie trwała też w jasnogórskiej bazylice dla tych, którzy przybędą na Jasną Górę. Transmitowany tego dnia Apel Jasnogórski przez Telewizję Trwam również został wpisany jak co roku w program pielgrzymki.
W sobotę uroczysta Msza św. sprawowana będzie w  Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30 (transmisja w Telewizji Trwam) pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, Delegata KEP ds. Żywego Różańca.
Na Pielgrzymkę do Częstochowy zaproszeni są wszyscy Członkowie Kół Różańcowych i uczestniczymy w niej w całości w sposób DUCHOWY.
Ze względu na trwające ograniczenia wszystkie wyznaczone osoby, które zamierzają przybyć na Jasną Górą, począwszy od moderatorów diecezjalnych, zarządu i wyznaczonych diecezji zgłaszają swój udział do 01 czerwca br do Sekretariatu Żywego Różańca.
Życzę owocnego DUCHOWEGO pielgrzymowania.
W oczekiwaniu na spotkanie,
z darem modlitwy