lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 • Wczoraj, w archikatedrze lubelskiej o godz. 10.30 miały miejsce święcenia prezbiteratu. Podczas uroczystej Eucharystii z rąk abp. Stanisława Budzika święcenia kapłańskie przyjęło 10 diakonów naszej archidiecezji – alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 • Drodzy parafianie, zapraszamy do kościoła, czas dyspensy minął. W przyszłą niedzielę 7 czerwca kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 • Przypominamy o spowiedzi w okresie wielkanocnym. Wszystkich, którzy jeszcze tego obowiązku nie dopełnili, zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w ciągu tygodnia. Drodzy rodzice zatroszczcie się o duchowe życie waszych dzieci.
 • Kontynuujemy katechezy dla młodzieży i dorosłych, które przerwaliśmy ze względu na pandemię. Spotykamy się w niedziele i środy o godz. 19.00, w kościele.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe, każdego dnia o godz. 17.30.
 • I środa miesiąca, nabożeństwo do św. Józefa o godz. 16.30.
 • I czwartek miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu     i modlitwa o nowe powołania do służby Bożej. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. W kontekście tego dnia dziękujemy wszystkim „ margaretkom ”, a także osobom indywidualnym, które zaangażowały się w modlitwę za kapłanów.
 • I piątek miesiąca, nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.
 • I sobota miesiąca, po porannej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 9.00, następnie Msza św. z kazaniem formacyjnym dla Kół Żywego Różańca.
 • Dziękujemy Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ za ufundowanie do naszego kościoła obrusa ołtarzowego oraz kompletu świec ołtarzowych.
 • VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 5 i 6 czerwca. Jednak w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa będzie miała charakter duchowy.
  W pierwszym dniu pielgrzymki wszystkie róże różańcowe zaproszone są do duchowej łączności na modlitwie różańcowej o godz. 20.20 prowadzonej w Radio Maryja. Kolejne dziesiątki poprowadzą m.in. różni przedstawiciele Żywego Różańca. Modlitwa ta będzie trwała też w jasnogórskiej bazylice dla tych, którzy przybędą na Jasną Górę. Transmitowany tego dnia Apel Jasnogórski przez Telewizję Trwam również został wpisany jak co roku w program pielgrzymki.
  W sobotę uroczysta Msza św. sprawowana będzie w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30 (transmisja w Telewizji Trwam) pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, Delegata KEP ds. Żywego Różańca.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

w poniedziałek święto – NMP Matki Kościoła. Msza św. o 6.45, 9.00 i 18.00.

w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i jego Towarzyszy

w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

 •   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Andrzej Podniesiński i Alicja Baumgart; módlmy się w ich intencji i za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...