lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

Z woli Ojca Świętego Franciszka przeżywamy w Kościele Rok św. Józefa !

Ojciec Święty Franciszek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ogłosił rozpoczęcie specjalnego Roku św. Józefa, którego obchód zakończy się 8 grudnia 2021 roku. Data ogłoszenia Roku św. Józefa nie była przypadkowa, bowiem przed 150 laty, 8 grudnia 1870 roku, bł. Pius IX ustanowił św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego.

Przy naszej parafii od 7 kwietnia 2017 roku decyzją Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa  Stanisława Budzika działa Wspólnota Świętego Józefa, której „misją jest pogłębianie duchowości i nabożeństwa ku czci św. Józefa wśród wiernych świeckich”.

W każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Przeczystego Serca Świętego Józefa o godz. 1630 rozpoczyna się  wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane jest  Nabożeństwo do św. Józefa, następnie Różaniec i o godz. 1800  Msza Święta wotywna o świętym Józefie w intencjach zbiorowych.

Niech Rok Świętego Józefa stanie się czasem modlitwy za Kościół, diecezję, parafię i rodziny. Prośmy św. Józefa o łaskę nad łaskami: o nasze nawrócenie.

Zapraszamy wszystkich parafian i wiernych  do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa opiekuna Kościoła Świętego !

 

 

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...