Rozpoczynamy akcję wspominkową na terenie naszej parafii.
W najbliższych dniach do skrzynek pocztowych trafią koperty, w których znajdziecie list ks.Proboszcz Sławka oraz kartkę wspominkową z zaznaczoną na czerwono datą . Kartki wspominkowe można składać w zakrystii lub na tacę

Mszy Świętej o godz. 11:30 przewodniczył ks. Krzysztof z diecezji Świdnickiej a słowo wygłosił ks.Proboszcz podczas Mszy Świętej do wspólnoty parafialnej zostało włączonych czworo dzieci, a na zakończenie Ksiądz Proboszcz włączył dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci ( PDMD - Ognisko Misyjne Dzieci ). Ognisko Misyjne w naszej parafii prowadzi s.M. Małgorzata Kalicińska.
Dzisiejsze wydarzenie wpisuje się w przeżywany w kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.
Dzieciom Serdecznie gratulujemy włączenia do wielkiej dziecięcej misyjnej rodziny :)
 

XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019

 1. Dzisiaj, po wieczornej Mszy św., ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W związku z tym nie będzie nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa. Zabierzmy ze sobą świece.
 2. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. Zakończyliśmy prace nad zabezpieczeniem balkonu. Koszt prac wyniósł około 4000 złotych.
 4. W przyszłym tygodniu będziemy gościli ks. Tadeusza Smereczyńskiego – misjonarza z Kazachstanu, który był u nas w zeszłym roku, Wesprzyjmy jego działalność hojną jałmużną.
 5. W przyszłą niedzielę spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, początek o godz. 15.00 w kościele.
 6. W piątek, 18 października rozpoczynamy w naszej parafii „Kurs przedmałżeński”. Spotykamy się o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, w Sali na pierwszym piętrze.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. i dK.

b/ w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

c/ w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i m.

d/ w piątek – święto św. Łukasza, Ew., patrona pracowników służby zdrowia.

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Stanisława Korniak, Marek Banach, Tomasz Gosik-Gosiewski, Jan Piszkiewicz i Mieczysław Paprocki; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Mszy Świętej o godz. 10:00 i homilię wygłosił ks.bp. Jan Niemiec - biskup pomocniczy Diecezji Kamienieckiej. Ksiądz Biskup w trakcje homilii podzielił się z wiernymi kilkoma myślami zaczerpniętymi z dzisiejszej Ewangelii. Ksiądz Biskup aktualnie przebywa na leczeniu w Centrom Onkologii Ziemi Lubelskiej dlatego cieszymy się z Jego dzisiejszej obecności i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

Link do galerii zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ

XXVII Niedziela Zwykła

06 października 2019

 1. Komunikat Abpa Gądeckiego (można odczytać na naszej stronie www lub usłyszeć
  w kościele).
 2. Miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej.
  Zapraszamy na codzienne nabożeństwa o godz. 17.30.
 3. Ogłaszamy październikowy konkurs na wykonanie „Rodzinnego Różańca”. Technika
  i wykonanie zależą od waszej inwencji. Podpisany Różaniec przynosimy do zakrystii lub do katechetów. Konkurs trwa do 25 października. Szczegóły na plakacie.
 4. 12 października organizowana jest pielgrzymka do Przeworska, Markowej i Jarosławia. Koszt 70 złoty. Zapisy u p. Grażyny Kolasińskiej lub w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę,13 października, po wieczornej Mszy św. ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W związku z tym nie będzie nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa. Zabierzmy ze sobą świece.
 6. Zakończyliśmy prace nad zabezpieczeniem witraża MB Częstochowskiej od zgubnego działania gołębi. Po umyciu, założyliśmy siatkę, która definitywnie rozwiązała problem. Koszt operacji to około 4000 złotych.
 7. Za dwa tygodnie będziemy gościli ks. Tadeusza Smereczyńskiego – misjonarza z Kazachstanu, który był u nas w zeszłym roku, Wesprzyjmy jego działalność jałmużną.
 8. Osoby, które są zainteresowane rozwiązywaniem problemów alkoholowych zapraszamy w 1 niedziele miesiąca do Sali parafialnej nr 11 w godz. 17.00-19.00
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej dzień patronalny Róż Różańcowych – wszystkich członków zapraszamy na Różaniec i Msze Św. wieczorową. Tego dnia Legioniści będą na apostolacie ulicznym na terenie naszej parafii.

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Edward Borkowski, Marianna Czerepak i Dariusz Czapka; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...