lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Czas Adwentu to radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, ma on potrójny wymiary: pierwszy jest historyczny – wspominamy narodzenie Chrystusa w Betlejem, drugi to oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów i trzeci, między pierwszym i drugim, to przyjście Pana w Słowie, w sprawowanych sakramentach i w historii naszego życia.
 2. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. wotywnej o NMP, zwanej Roratnią. Według tradycji ma ona poprzedzać wszystkie Msze święte, aby pobudzić w nas ducha czuwania. Sprawowana będzie codziennie o godz. 6:00 (oprócz niedziel). Zachęcamy dzieci i młodzież do podjęcia adwentowego wysiłku. Szczególnie tych, kto przygotowuje się do I Komunii Świętej i do Bierzmowania. Przynosimy ze sobą świece lub lampiony adwentowe.
 3. Zachęcamy do podjęcia w tym czasie wyrzeczeń i postanowień – np. zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie. Za ławkami wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie na czas określony lub na całe życie.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcimy opłatki wigilijne. Służby opłatkowe: radnych i wolontariuszy z poszczególnych ulic i bloków prosimy o pomoc w jak najszybszym roznoszeniu opłatków do domów naszych parafian.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Dziękujemy za hojność.
 7. Dzisiaj od 17.00-19.00 w Domu Katechetycznym można skorzystać z konsultacji na temat choroby alkoholowej. Zaproszenie dotyczy nie tylko osób uzależnionych, ale również tych, kto żyje z taką osobą.
 8. Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W sobotę o 6.45 będzie sprawowana Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa, zniewagi i profanacje i aby Maryja była b. znana i miłowana. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie osoby, które odprawiają nabożeństwa I sobót miesiąca. Po tej Eucharystii będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 9.00, potem Msza św. z nauką dla członków KŻR.
 9. Prosimy o składanie trwałej żywności dla najuboższych. Przygotujemy dla nich paczki na święta Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy o tym, że jałmużna i miłosierdzie zakrywa wiele naszych grzechów.
 10. Schola dziecięca zaprasza na kiermasz świąteczny w drugą i trzecią niedzielę Adwentu.
 11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny”.
 12. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

b/ w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Andrzej Malinowski i Zofia Rejak; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...