lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

1. Dzisiaj zapraszamy na Marsz dla życia i Rodziny. Początek o godz.14.00, koncert na dziedzińcu KUL a o 16.00 wymarsz w kierunku Archikatedry, gdzie o 17.00 będzie celebrowana Masza św. w tej intencji.
2. W poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła, Msze Święte o godz. 6;45 9;00 i 18;00 .
2. W czwartek, 13 czerwca,nabożeństwo Fatimskie, po Mszy Św. o godz. 18.00
3. W piątek, 14 czerwca, o godz. 19.00, kolejne spotkanie w ramach „Kursu przedmałżeńskiego”.
4. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-5 lipca. Zawieziemy do Częstochowy PARAFIALNĄ KSIĘGĘ ODDANIA MATCE BOŻEJ. Prosimy o dokonania wpisu do księgi: zawierzyć macierzyńskiej opiece Maryi możemy całe rodziny lub osoby indywidualne. Aktu oddania Matce Bożej dokonamy uroczyście w imieniu wszystkich osób wpisanych do księgi, na Jasnej Górze. Tam również w archiwach pozostanie złożona nasza księga. W każdy pierwszy piątek każdego miesiąca o 15.30 odprawiana jest w kaplicy MB Jasnogórskiej Msza św. w tej intencji. Wyjazd w czwartek 4 lipca o godz. 7.30, powrót w piątek 5 lipca w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki wraz z kosztami transportu, noclegiem i wyżywieniem – 180 złotych od osoby. Zapisy w zakrystii. Parafialna Księga Oddania Matce Bożej wyłożona do wpisu w kaplicy – Matki Bożej.
5. Otwieramy przy naszej parafii Poradnię Rodzinną. Będzie czynna w Domu katechetycznym, w sali nr 6, w piątki od 18.00 do 20.00. Telefony kontaktowe w gablocie parafialnej.
6. Od 07 do 14 czerwca zapraszamy na Jerycho Różańcowe w kościele p.w. ‘Św. Jozafata” na ul. Zielonej w Lublinie, w intencji dziękczynnej za 40 lat istnienia Legionu Maryi w Polsce oraz 130 rocznicy urodzin Franka Duffa – założyciela Legionu Maryi. Szczegółowy program w gablocie parafialnej.
7. W sobotę 15 czerwca zapraszamy na uroczystą dziękczynną Mszę Świętą z okazji 40 – lecia Legionu Maryi w Polsce, której będzie przewodniczył, w naszej parafii, bp Józef Wróbel.
8. W przyszłą niedzielę wolontariusze komitetu „STOP PEDOFILII” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO, propagującą deprawację również w duchu LGBT+. W celu złożenia podpisu potrzebny jest numer PESEL.
9. Regia Legionu Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Szymonowa i Niepokalanowa w dniach 28-29 czerwca. Koszt pielgrzymki 200 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy u p. Anny Jargiło, t. 508-572-728.
10. Pielgrzymka do sanktuariów Polski północno-wschodniej, w dniach 13-13 czerwca. Zapisy u p. Bożeny, tel. 695 500 196. Szczegóły w gablocie parafialnej.
11. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
12. W tym tygodniu w liturgii:
a) w poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła
b) we wtorek: wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
c) w środę: wspomnienie bł. Wł. Gorala, biskupa i prezbiterów: Kazimierza Gostyńskiego, Antoniego Zawistowskiego i Stanisława Mysakowskiego, męczenników.
d) w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
e) w piątek: wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika
13. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Iwona Sołtys; módlmy się w jej intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...