lub SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

ABY OCHRZCIĆ DZIECKO NALEŻY:

- Wybrać odpowiednich rodziców chrzestnych i stosowne chrześcijańskie imię (imiona),

- Zakupić świecę chrzcielną i białą szatę,

- Przygotować się duchowo poprzez sakrament pokuty i pojednania.

Przy zapisie w kancelarii parafialnej należy przedstawić kapłanowi:

  1. Odpis skrócony aktu urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego.

Jeśli dziecko urodziło się poza Polską potrzebne jest pokazać kapłanowi oryginalny dokument – tłumaczenie pod przysięgą tamtejszego aktu urodzenia (można zostawić jego kopię) i zostawić w kancelarii wyrobiony w Polsce w USC odpis skrócony aktu urodzenia dziecka.

  1. Dokładne dane tożsamości Rodziców nowo narodzonego dziecka

Najlepiej posiadać dowody osobiste obojga Rodziców, ale dodatkowo należy znać nazwisko panieńskie matki rodziców dziecka, gdyż nie figuruje ono w dowodzie osobistym.

  1. Imię i nazwisko, oraz adres zamieszkania Rodziców Chrzestnych.

W przypadku Rodziców Chrzestnych z innej parafii, koniecznie muszą oni przedstawić od swojego księdza duszpasterza zaświadczenie stwierdzające, że mogą być rodzicami chrzestnymi.  Rodzice chrzestni z naszej Parafii nie potrzebują żadnego zaświadczenia.

Kościół stawia przed Rodzicami Chrzestnymi następujące wymagania (kan. 874):

– powinni być wybrani przez rodziców dziecka lub przyjmującego chrzest,

– wyrazili gotowość podjęcia się tego zadania i mają intencję pełnienia tej posługi,

– ukończyli 16 rok życia,

– są praktykującymi katolikami i przyjęli już sakrament bierzmowania, prowadzą życie eucharystyczne, żyją zgodnie z wiarą i są odpowiedni do podjęcia się zadania chrzestnego,

– nie zaciągnęli kary kościelnej, np. ekskomuniki za przerwanie ciąży,

– nie są rodzicami naturalnymi dziecka,

– nie są osobami, które żyją w grzechu ciężkim np. w związku niesakramentalnym, konkubinacie

O chrzest dla dziecka proszą Kościół rodzice. Nie mogą ich w tej sprawie wyręczać osoby trzecie, np. babcia, krewni lub przyjaciele!

Chrzestni i rodzice są zobowiązani do katechezy poprzedzającej sakrament, umówionej z duszpasterzem (katechezy odbywają się 2 i 4 soboty miesiąca, godz. 19:00).

Chrztu podczas Mszy Świętej udzielamy w drugie i czwarte niedziele miesiąca.

 

                                     V Niedziela Wielkiego Postu           29 marca 2020

xProb

7:00

+ Lucjan Kucharuk (7 r.)

xMF

7:00

+ Janina (23 r.) i Tadeusz Prokopczuk

xAP

8:30

+ Maria Wańtuch (12 r.)

xKan

8:30

+ Aniela, Stanisław, Marian, Tadeusz, Mariusz ++ Marciniak; + Marianna i Józef Wiater oraz Rozalia i Grzegorz Zieńczuk

xProb

10:00

Za parafian                                                 kaplica: xMF

xGM

11:30

+ Anna i Józef i zm. ++ Wic; + Tadeusz, Antonina, Zofia i Franciszek oraz ++ Adamczyk

xMF

11:30

+ Henryk Mielniczek, Ewa Mielniczek i zm. ++ Sadło    

xFran

11:30

+ Jan i Bogusław Grzywacz i zm. ++ Grzywaczów i Wiszniewskich

xPW

11:30

+ Jadwiga Kutkowska (29 greg.)

xGM

16:00

+ Czesław, Marianna, Zofia i Eugenia

xAP

18:00

+ Izabela Szyszko; + Kazimierz Baran w 26 r. śm.

 

PONIEDZIAŁEK                  30 marca 2020

xMF

6:45

+ Jadwiga Kutkowska (30 greg.)

xProb

18.00

+ Zbigniew Kwak w dniu pogrzebu

xPW

18:00

+ Józef, Stanisława, Elżbieta i zm. ++ Wronów

xGM

18:00

+ Marianna Chmiel (20 r.)

xAP

18:00

+ Janina Mrozik (30 dz.p.śm.) intencja od uczestników pogrzebu

 

WTOREK                             31 marca 2020          

xGM

6:45

O powrót do Boga o łaskę nawrócenia dla Dominiki

xProb

18:00

W intencji Grażyny Kolasińskiej z racji imienin

xMF

18:00

Za Mohameda, Barbarę i Amandę Dado o Boże błogosł. i łaskę zdrowia

xAP

18:00

Dziękczynna z prośbą o łaskę zdrowia dla Anny i o opiekę Bożą nad całą rodziną

xPW

18:00

+ Janusz Stępniewski (30 dz.p.śm.) int. od uczestników pogrzebu

 

ŚRODA                                01 kwietnia 2020              

xAP

6:45

+ Helena Szymańska (21 r.), + Józefa i Antoni Szymańscy i + Kazimierz Gajowiak

xPW

6:45

+ Zbigniew Hungendorfer, Henryka Hungendorfer;(8 r.) + Jan Jałocha i Henryk Wójcik

 

17.00

Nabożeństwo do św. Józefa

xMF

18:00

Nowenna do św. Józefa

xProb

18:00

+ Grażyna Mielniczuk – int. od rodziny Kliszczów, Lisieckich i Gorczyców

 

CZWARTEK                         02 kwietnia   2020             I Czwartek miesiąca

xPW

6:45

O Nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek

xGM

18:00

O liczne i charyzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne

xAP

18:00

Dziękczynna w 4 rocz. ślubu Michała i Aleksandry

xMF

18:00

O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Mohameda, Barbary i Amandy Dado

xProb

18:00

+ Franciszek Furmanowicz z racji imienin

 

PIĄTEK                                03 kwietnia   2020                 I Piątek miesiąca

xAP

6:45

+ Ryszard Rodak z racji imienin; + Władysław i Agnieszka

xPW

6:45

+ Stanisława Niedziela (30 dz.p.śm.) – intencja od uczestników pogrzebu

xGM

18:00

Int. wynagradzająca Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie zniewagi, profanacje i bluźnierstwa dokonane przez ludzi – intencja od Straży Honorowej

xProb

18:00

+ Marek Banach

     
 

SOBOTA                           04 kwietnia   2020                     I Sobota miesiąca

xMF

6:45

W int. wynagradz. Niepokalanemu Sercu Maryi i aby Matka Boża była bardziej znana i kochana

xPW

6:45

+ Apolonia, Jerzy, Tadeusz Pomorscy, Stefania, Leszek, Władysław Kotowscy, Janina i Andrzej Drozd, Maria i Jan Żbikowscy, Zofia i Henryk Pyć, Janina i Leszek Kołodyńscy, Wojciech Maliszewski

xProb

9:00

KŻR

xAP

18:00

+ Grażyna Mielniczuk – od rodziny Surmaczów

xGM

18:00

+ Stanisława Chudzik (42 r.śm.); + Maria, Jan, Krzysztof, Piotr ++Biszczak

LEGENDA KSIĘŻY CELEBRANSÓW :

x.Prob - ks.Proboszcz Sławomir Laskowski 

xMF - ks. Mirosław Flak - wikariusz 

xGM - ks. Grzegorz Majkut - wikariusz 

xAP - ks. Artur Potrapeluk - rezydent 

xKan - ks. kanonik Józef Dubik  emeryt 

xFran - ks. Franciszek Kasprzyk - emeryt 

xZb - ks. Zbigniew Baranowski - pomoc duszpasterska 

x.PW - ks. Przemysław Warmiński - pomoc duszpasterska 

NIEDZIELE:
700, 830, 1000 za parafian/ 2 i 4 niedziela chrzcielna, 1130,1600,1800

DNI POWSZEDNIE:
645,1800

NABOŻEŃSTWA

Maj - Litania Loretańska-  godz. 1730

Czerwiec - Litania do Serca Pana Jezusa - godz. 1730

Październik - Nabożeństwo Różańcowe - godz. 1730

Listopad - Nabożeństwo wypominkowe ( niedziele Nieszpory ) - godz. 1730

Wielki Post - Niedziele  Godzinki o Męce Pańskiej godz. 6:40, Gorzkie Żale godz. 17:30 


Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy - środy godz.1800

Nabożeństwo do św. Józefa - pierwsze środy miesiąca godz.1630-1800 

Nabożeństwo w I czwartek Miesiąca - całodzienna Adoracja Najświętszego Sakrmantu w ciszy 

Nabożeństwo w I Piątek Miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu godz 16:45 - 18:00 

Nabożeństwo w I Sobotę Miesiąca - Wynagradzające NMP - godz. 6:45 Msza Święta i Adoracja do godz. 9:00, następnie Msza Święta dla KŻR 

 

 

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...