lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 1. Dziękujemy ks. Marcinowi Grzesiakowi za obecność, wygłoszone Słowo Boże i za przybliżenie nam życia Seminaryjnego.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w tym tygodniu połączone z nowenną na zesłanie Ducha Świętego.
 3. Dziękujemy serdecznie za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.
 4. Z powodu zbyt wielkiej liczby pojazdów, od 25 maja będzie obowiązywał całodobowy zakaz parkowania na terytorium parafii. Nie dotyczy on uczestników nabożeństw i spotkań duszpasterskich w trakcie ich trwania oraz osób załatwiających sprawy kancelaryjne. Złamanie zakazu grozi odholowaniem pojazdu na koszt właściciela. Decyzja została podjęta po konsultacji z Radą parafialną.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 22 maja o godz. 17.00 na modlitwę różańcową za Ojczyznę, telewizję TRWAM, Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. W niedzielę 23 maja o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. w w/w intencjach.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na kwiaty do ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała. 
 7. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Celina Grelewska; módlmy się w jej intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 w auli spotkanie Rady Parafialnej.
 2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Diecezjalnego.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 4. W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie, serdecznie zapraszamy.
 5. Dziękujemy serdecznie za wasze ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w czwartek – wspomnienie dowolne MB Fatimskiej

b/w piątek – święto Macieja Apostoła

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Arkadiusz Budynkiewicz, Janina Bąk, Barbara Kicała, Krystyna Grzesiuk; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 

Uroczystość Odpustowa ku czci  Matki Bożej  Królowej Polski, głównej Patronki Polski, obchodzimy w poniedziałek, 3 maja.

W tym dniu Msze św. będą odprawione w następującym porządku 7:00 8:30 10:00 11:30 Suma Odpustowa i 18:00 .

Słowo Boże będzie głosił o. dr Piotr Andrukiewicz, redemptorysta przed laty związany z Radiem Maryja i Telewizją Trwam.

Tego dnia rozpoczniemy świętowanie Jubileuszu 40-lecia powstania naszej parafii.

 

 

 1. Jutro patronalne święto naszej parafii w cześć NM Panny Królowej Polski. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosi o. dr Piotr Andrukiewicz – redemptorysta, wieloletni współpracownik Radio Maryja. O godz. 11.30 główna Msza odpustowa. Porządek Mszy świętych niedzielny – nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. I Środa, Czwartek i Piątek miesiąca. I tak: w środę o 16.30 nabożeństwo do św. Józefa. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu - modlimy się o nowe, święte i liczne powołania. W piątek o godz. o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy.
 4. Dziękujemy serdecznie za wasze ofiary, które wpłynęły na konto parafialne oraz te składane na tacę.
 5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Arkadiusz Budynkiewicz, Janina Bąk, Barbara Kicała, Krystyna Grzesiuk; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

 

 

 1. Papież Franciszek zdecydował, że beatyfikacja Sług Bożych kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie. Dziękujmy Bogu za ten dar dla Kościoła w Polsce.
 2. Dzisiejsza niedziela, to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Wyrazem wdzięczności za bezpieczne przejechane kilometry jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA POLSKA – 1 grosz za kilometr. /miva.pl/.
 3. I sobota miesiąca: o 6.45 Msza św. wynagradzająca N.S. Maryi. Następnie adoracja do godz. 9.00 i na zakończenie msza św. z kazaniem dla KŻR i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 4. W przyszły poniedziałek, 3 maja odpust parafialny. Słowo Boże będzie głosił o. dr Piotr Andrukiewicz, redemptorysta.
 5. XXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki, tzw. „Biskupiak”, zaprasza uczniów klas ósmych do zapoznania się z ofertą szkoły. Oferuje dobrą edukację w klimacie szkoły katolickiej, dysponuje internatem dla młodzieży zamiejscowej.
 6. Dziękujemy wam za wasze ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.
 7. Prosimy, aby zapraszać duszpasterzy z wizytą do chorych, gdy rozpoczyna się dla nich trudny czas cierpienia, gdy są w pełni świadomi, aby przyjąć pomoc i ulgę płynącą z sakramentu chorych.

8. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Wiesław Aleks i Czesława Michałowska; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: 

Podkategorie

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...