lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

 1. Dzisiaj w uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny, praktykowana jest tzw. Godzina Łaski. Zapraszamy po Mszy Św. o godz. 11.30 na godzinną adorację Najśw. Sakramentu.
 2. Dzisiaj spotkanie Rodziny Edmunda Bojanowskiego rozpoczyna się o godz. 15.00 w kościele.
 3. Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Dziękujemy za hojność.
 4. Służby opłatkowe: radnych i wolontariuszy z poszczególnych ulic i bloków prosimy o pomoc w jak najszybszym roznoszeniu opłatków do domów naszych parafian.
 5. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. wotywnej o NMP, zwanej Roratnią. Sprawowana jest codziennie o godz. 6:00 (oprócz niedziel). Zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do podjęcia adwentowego wysiłku. Przynosimy ze sobą świece lub lampiony adwentowe. Zachęcamy do podjęcia w tym czasie wyrzeczeń i postanowień – za ławkami wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje, które wygłosi ks. Przemysław Warmiński z diecezji włocławskiej. Porządek spotkań: niedziela wg stałego porządku; w poniedziałek i we wtorek: 6.00; 9.00; 16.00 z nauką dla dzieci; 17.30 i 19.00 z nauką dla młodzieży. W Poniedziałek o 9.00 Msza św. dla chorych. W kaplicy na Brzegowej spotkanie o g.11.00, w poniedziałek. Spowiedź każdego dnia, 30 minut przed Mszą św.
 7. Prosimy o składanie trwałej żywności dla najuboższych. Przygotujemy dla nich paczki na święta Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy o tym, że jałmużna i miłosierdzie zakrywa wiele naszych grzechów.
 8. Schola dziecięca zaprasza dzisiaj i w następną niedzielę na świąteczny kiermasz.
 9. Drużyna „Skautek” z naszej parafii w przyszłą niedzielę zaprasza na kiermasz świąteczny.
 10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny”. Już są w sprzedaży „Adwentowe świece” i „Vademecum o Bożym Narodzeniu”.
 11. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a/ w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

b/ w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i dK.

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Jerzy Koter, Alfred Mazur i Marianna Ryba; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...