lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

  • Mając na uwadze trudności związane z epidemią pragnę przekazać wam Drodzy Parafianie kilka informacji o tym, w jaki sposób będziemy się przygotowywali i świętowali Triduum Paschalne:

a/ Sakrament Pojednania: w Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę będzie możliwość spowiedzi od 9.00 do 17.00 w kościele parafialnym.

Na stronie parafialnej udostępnione są Teksty Liturgiczne do Modlitwy rodzinnej na Święta Triduum Paschalnego.

b/ w Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej będzie transmitowana przez parafialny Facebook. Sprawowana będzie o godz. 19.00, przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych ! 

c/ w Wielki Piątek; o 8.00 będzie Jutrznia z Godziną Czytań. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej. W/w liturgie będą transmitowane przez Facebook. Sprawowane będą przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych. Pomiędzy liturgiami kościół będzie otwarty. Możliwość modlitwy przy Grobie Pańskim od 20.30 do 24.00.

d/ w Wielką Sobotę o 8.00 będzie transmitowana Jutrznia z Godziną Czytań. Kościół otwarty od 9.00 do 15.30. W kościele nie będzie poświęcenia pokarmów na stół świąteczny. Odpowiednie teksty do wykorzystania w domu są wyłożone na stronie parafialnej.

e/ Liturgia Wigilii Paschalnej zacznie się o 20.00, będzie transmitowana przez parafialny Facebook. Sprawowana będzie przy zamkniętym kościele bez udziału wiernych .

f/ Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym.

  • Przypominam o tym, że można uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem internetu. Wystarczy o dowolnej porze, wejść na stronę internetową Archidiecezji Lubelskiej i tam są dostępne cztery nauki rekolekcyjne.
  • Pamiętajcie o tym, że duszpasterze są do waszej dyspozycji. Codziennie w kościele sprawujemy Mszę św. i spowiadamy. W ciągu dnia kościół jest otwarty. Kancelaria jest dostępna. Zatroszczcie się o ludzi starych, samotnych i znajdujących się w potrzebie! Podaję numery tel. komórkowych duszpasterzy:   ks. Proboszcz -661 990 175; ks. Grzegorz – 512 175 141;       ks. Mirosław – 601 934 882; ks. Artur – 786 024 712;             ks. Przemek – 665 916 057. Jeżeli ktoś pragnie skorzystać z posługi w konfesjonale można kontaktować się bezpośrednio z danym księdzem.
  • Na naszej stronie parafialnej w Internecie, podałem numer konta bankowego i usilnie proszę, jeżeli jest taka możliwość, o przekazanie waszych ofiar. Są dwie możliwości, albo przez przyłożenie PayPal – Przekaż darowiznę, albo przez przelew na nasze konto bankowe w SKOK Chmielewskiego. Proszę o wyrozumiałość, grozi nam załamanie płynności finansowej.
  • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana; ++ Jadwiga Siwielec, Joanna Abramek, Krystyna Zielińska i Ewa Antolik; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….
  • Proszę o wydrukowanie powyższych informacji duszpasterskich i umieszczenie ich na tablicach ogłoszeń, na klatkach schodowych waszych bloków.

Ks. Sławomir Laskowski - proboszcz

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...