lub przelew tradycyjny: Parafia Rzym-kat. pw. MB Królowej Polski w Lublinie, bank: SKOK CHMIELEWSKIEGO w Lublinie, nr konta: 84 7061 0006 0610 4151 6204 0001

1.    Z okazji 40. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980 w dniu dzisiejszym będą miały miejsce w Lublinie regionalne obchody upamiętniające protesty robotników lubelskich zakładów, które poprzedziły ogólnopolskie strajki sierpnia 1980 roku i powstanie NSZZ Solidarność. Jubileuszowe uroczystości rozpocznie Msza św. w archikatedrze lubelskiej o godzinie 10.00, której przewodniczył będzie Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski. Udział w niedzielnych uroczystościach zapowiedział m.in. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Transmisja Mszy św. z archikatedry w TVP3 Lublin, TW TRWM.

2.    Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane przy tej okazji przekażemy dla organizacji „Miva”, która zakupuje samochody, motocykle i łodzie dla misjonarzy. Szczodrość pozwala nam zbierać skarby na niebie.

3.    I Sobota miesiąca; po porannej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 9.00, następnie Msza św. z nauką dla KŻR.

4.    Zapowiedzi przedślubne: 

a)    Piotr Rudnicki, kawaler z Lublina z parafii pw. „Św. Teresy” i Aleksandra Krystyna Kościewicz, panna z parafii tutejszej.

b)    Daniel Golonka, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Magdalena Borzęcka, panna z parafii w miejscowości Niemce.

c)     Mateusz Borkowski, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Pietrycka, panna z parafii tutejszej.

     Jeśli ktokolwiek wie o przeszkodach kanonicznych uniemożliwiających w/w nupturientom zawarcie małżeństwa, obowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o nich niezwłocznie proboszcza zgodnie z kan. 1066 i 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

5.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

a)    w środę wspomnienie św. Marty

b)    w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

c)     w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK.

6.    W minionym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana:; zatem módlmy się za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła:  wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...