WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

VII Niedziela Wielkanocna

02 czerwca 2019

1. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. w I rocznicę Komunii Św., serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiaj odpowiemy na prośbę abp-a Stanisława Budzika i ofiary złożone do puszek przeznaczymy na pomoc, którą organizuje Caritas naszej diecezji, dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów.
  3. Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18.00.
  4. W I środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa. Początek o godz. 16.30.
  5. Pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  6. Organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Strachociny – sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Wyjazd 08 czerwca, koszt 75 złotych. Zapisy u p. Grażyny Kolasińskiej lub w zakrystii.
  7. W piątek, 07 czerwca, o godz. 19.00, kolejne spotkanie w ramach „Kursu przedmałżeńskiego”.
  8. W przyszłą niedzielę, 09 czerwca, zapraszamy na Marsz dla życia i Rodziny. Początek o godz.14.00, koncert na dziedzińcu KUL a o 16.00 wymarsz w kierunku Archikatedry, gdzie o 17.00 będzie celebrowana Masza św. w tej intencji.
  9. „Oblężenie Jasnej Góry” – pielgrzymka mężczyzn i synów 22 czerwca do Częstochowy. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii, zapisy w zakrystii.
  10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-5 lipca. Zawieziemy do Częstochowy PARAFIALNĄ KSIĘGĘ ODDANIA MATCE BOŻEJ. Prosimy o dokonania wpisu do księgi: zawierzyć macierzyńskiej opiece Maryi możemy całe rodziny lub osoby indywidualne. Aktu oddania Matce Bożej dokonamy uroczyście w imieniu wszystkich osób wpisanych do księgi, na Jasnej Górze. Tam również w archiwach pozostanie złożona nasza księga. W każdy pierwszy piątek każdego miesiąca o 15.30 odprawiana jest w kaplicy MB Jasnogórskiej Msza św. w tej intencji. Wyjazd w czwartek 4 lipca o godz. 7.30, powrót w piątek 5 lipca w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki wraz z kosztami transportu, noclegiem i wyżywieniem – 180 złotych od osoby. Zapisy w zakrystii. Parafialna Księga Oddania Matce Bożej wyłożona jest do wpisu w kaplicy – Matki Bożej.
  11. Od 07 do 14 czerwca zapraszamy na Jerycho Różańcowe w kościele pw. ‘Św. Jozafata” na ul. Zielonej w Lublinie, w intencji dziękczynnej za 40 lat istnienia Legionu Maryi w Polsce oraz 130 rocznicy urodzin Franka Duffa – założyciela Legionu Maryi. Szczegółowy program w gablocie parafialnej.
  12. W tym tygodniu patronują nam:
  13. W poniedziałek, św. Karol Lwanga i Tow. Męczennicy, wspomnienie
  14. w środę: św. Bonifacy, bp i męczennik, wspomnienie
  15. w sobotę: św. Jadwigi Królowej, wspomnienie
  16. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: ++ Izabela Pączko, Barbara Zając; módlmy się w ich intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….