1. Dzisiaj, po Mszy św., wolontariusze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina będą zbierać ofiary pieniężne na Pomoc Dzieciom Gruzji i na wsparcie dla biednych gruzińskich rodzin. Pamiętajmy o tym, że jałmużna zakrywa wiele grzechów.
 2. Kontynuujemy zbiórkę elektrośmieci: sprzęt AGD, elektronarzędzia, telefony, ładowarki, telewizory, radia, komputery, laptopy, monitory, drukarki i różne akcesoria komputerowe. Proszę wszystko składać w śmietniku (za kościołem) do 23 lipca. Po recyklingu, uzyskane fundusze będą wsparciem dla misjonarzy na całym świecie.
 3. Rozpoczęliśmy zapis na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Lista w zakrystii.
 4. Dzisiaj mamy w sprzedaży książkę autorstwa Marioli Basińskiej. Opisuje ona wydarzenia, które w 1949 roku towarzyszyły tzw. cudowi lubelskiemu, kiedy to na kopi obrazu MB Częstochowskiej w katedrze lubelskiej pojawiły się krwawe łzy. Sprzedaż w promocyjnej cenie - 35 zł za egzemplarz.
 5. Dzisiaj, po każdej Mszy św. – „ Akcja św. Krzysztof”, czyli poświęcenie pojazdów. Zebrane z tej okazji ofiary wspomogą budżet na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.00.
 7. W sobotę o godzinie 17.30 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę Różańcową w intencji TV Trwam, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
 8. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby remontowe naszej parafii.
 9. Archidiecezjalne Studium Organistowskie, przygotowujące do posługi organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rokWarunkiem przyjęcia do Studium jest rozmowa kwalifikacyjna i przesłuchanie kandydata.
 • W tym tygodniu w liturgii:
 • w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
 • we wtorek- święto św. Brygidy, zak., patronki Europy
 • w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • w czwartek – święto św. Jakuba Apostoła
 • w piątek – wspomnienie św. Rodziców NMP Joachima i Anny
 • 10. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana: + Eugeniusz Kwiatkowski ; módlmy się w jego intencji oraz za zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła: wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny

Słowo na niedzielę

Ostatnio dodane...